За підрахунками експертів Німецько-українського аграрного діалогу, після запровадження ринкових умов Україна опиниться у числі країн з найдешевшою землею. Вартість гектара землі у Закарпатській області, прогнозують експерти, буде нижчою за сільськогосподарські угіддя у східній Гані.
«Потрібно зважати на загальну політичну і економічну ситуацію в Україні. Ведення бізнесу тут є ризикованим. Варто згадати хоча би експортні квоти на зернові. Мало хто захоче вкладати гроші в таку економіку. А коли немає попиту, то і ціна невисока», - зазначив один з авторів дослідження Олександр Нів´євський, повідомляє «Німецька хвиля».
Притоку спекулятивного капіталу експерт не очікує, а ціни зростатимуть поступово – з розвитком аграрного сектору.
Один з головних і найбільш несподіваних висновків дослідження – велика різниця у вартості землі між регіонами України і подекуди навіть в межах однієї області. Застосовуючи ставку капіталізації у 13 відсотків, з урахуванням таких факторів, як розташування та плодючість земель, експерти вирахували показники вартості ріллі в Україні – від кількох сотень до п’яти з половиною тисяч гривень за гектар.
Найнижча середня вартість землі – від 1500 до 1700 гривень за гектар - у Закарпатській, Рівненській, Житомирській та Волинській областях. Натомість у Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській та Полтавській областях земля коштує понад п’ять тисяч. Ці показники базуються насамперед на даних про ефективність фермерських господарств по регіонах. В рамках дослідження було проаналізовано дані звітності понад трьох тисяч господарств за три роки.