Повну вартість проїзду у львівських трамваях і тролейбусах треба підняти до 4,5 грн, а пільгову – до 2,25 грн. Про це під час прес-конференції 23 червня заявив заступник директора з економіки ЛКП «Львівелектротранс» Олексій Зварич. Проте міський голова Львова Андрій Садовий уже виступив проти підняття тарифів.
«Нинішній тариф (2 грн – загальний, 1 грн – пільговий, – ред.) був затверджений ще у 2014 році. Зараз він економічно необґрунтований і призводить до значних збитків підприємства», – сказав Олексій Зварич.
Він зазначив, що згідно з розрахунками, загальний разовий квиток на проїзд в електротранспорті має коштувати 4,5 грн, а студентський та учнівський – 2,25 грн.
«У 2015 році «Львівелектротранс» мав 51 млн грн збитків, у 2016 році – 61 млн грн збитків. У першому кварталі 2017 року ми вже маємо 25 млн грн збитків. Це дорога в нікуди. На момент затвердження нинішніх тарифів вартість електроенергії становила 36 коп. за кВт, зараз – 2,25 грн за кВт. Вартість матеріалів та запчастин зросла вдвічі. Крім того, зросла мінімальна зарплатня внаслідок зміни законодавства», – пояснив причини підвищення тарифу Олексій Зварич.
За словами в.о. начальника управління транспорту ЛМР Олега Партики, перед затвердженням нового тарифу у Львові ще мають провести громадські обговорення та погодити нові тарифи з Антимонопольним комітетом.
«Ми вважаємо, що це питання на часі. Адже з часу затвердження нинішнього тарифу зросла мінімальна зарплатня зросла з 1218 грн до 3200 грн, – заявила представниця Львівської організації профспілки працівників ЖКГ Марія Ванько. – Підприємство має серйозні проблеми з кадровою політикою щодо водіїв. На сьогоднішній день бракує понад 60 водіїв тролейбусів і понад 30 водіїв трамваїв. Тому ми вважаємо, що заробітна плата має бути основним чинником, який би привів людей на роботу до «Львівелектротранс».
Як зазначив в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструтктури ЛМР Олександр Одинець, тариф може коригуватися під час громадських обговорень, проте знижувати його буде недоцільно, оскільки 4,5 грн – мінімальний економічно обґрунтований.
«Ми усвідомлюємо те, що підвищувати ефективність роботи підприємства не лише підняттям тарифу. Ми впроваджуємо заходи з енергоефективності, організації виробництва, контролю оплати проїзду тощо», – сказав Одинець.
У разі погодження тарифу всіма інстанціями, нова вартість проїзду в електротранспорті почне діяти з 1 серпня.
За інформацією прес-служби ЛМР, міський голова Андрій Садовий уже виступив проти підняття тарифів в електротранспорті.
При цьому, за словами Олега Партики, вартість проїзду в міських автобусах поки не зміниться, хоча наразі також тривають розрахунки нового тарифу.