«Ваш вихід»

Чого чекати львів’янам у новому театральному сезоні

15:35, 27 серпня 2014

Кінець літа та початок осені стає новим театральним роком. Що нового можуть запропонувати львівські театри своїм глядачам після відпусток та гастролей?

var rightAdvDiv = document.getElementById('right_advt'); if ( rightAdvDiv != null && !isMobileDevice) { document.MAX_ct0 = unescape('INSERT_ENCODED_CLICKURL_HERE'); var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php':'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write ("<\/scr"+"ipt>"); }

Традиційно першим відкрив сезон театр ім. Леся Курбаса. Для «курбасівців» він стане 27-м.

Вже 16 серпня тут показали «Так казав Заратустра» за текстами Ніцше і Кліма. Цю виставу театр випустив ще 2013 року.

У репертуарі театру – «Театр злочину» за Жаком Моклером, «Лісова пісня» за Лесею Українкою, «Формули Екстази» за Богданом Ігорем Антоничем, «Амнезія, або Маленькі подружні злочини» за Еріком-Емануелем Шміттом, Ma-na Hat-ta за Інґеборґ Бахман тощо.

У новомі сезоні шанувальникам варто чекати і нових робіт. Як розповів ZAXID.NET директор театру Микола Береза, триває робота над постановками «Дванадцятої ночі» за Клімом, над новою рекацією «Благодарного Еродія» за Григорієм Сковородою (нагадаємо, що перша вистава вийшла в театрі у 1993 році) та над п’єсою Павла Ар’є «Слава героям». 

29 серпня, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької відкриває 115-й театральний сезон. 

Напередодні відкриття, 28 серпня о 18:00 на площі перед театром  відбудеться  музична акція-перформанс «Борітеся-поборете!» за участю артистів хору, балету і симфонічного оркестру під батутою Мирона Юсиповича. Прозвучить кантата-симфонія «Кавказ» Станіслава Людкевича. Режисер-постановник - Василь Вовкун, який у новому сезоні стане художнім керівником театру.

А сам сезон відкриється оперою «Бал-маскарад» Джузеппе Верді. Сезон проходитиме під гаслом «Шевченко-Шекспір-музика: великі нас об’єднують». Цей девіз підказали ювілейні дати: 200 років від дня народження Тараса Шевченка і 450 років від дня народження Вільяма Шекспіра.

У театрі вже йде балет «Лілея» Костнятина Данькевича , лібрето якого написане на основі поезій Кобзаря, а також велика святкова програма «Уклін Тобі, Тарасе!», яка складається зі сценічної композиції «Думи мої» та кантати-симфонії «Кавказ» Станіслава Людкевича.

У планах – концертні програми, які також увійдуть до театральної Шевченкіани. Ними у грудні театр завершить відзначення двохсотліття поета.

Шекспіра колектив театру вшанонує балетами «Гамлет» на музику Петра Чайковського та «Ромео і Джульєтта» Сергія Прокоф’єва. До ювілею британського драматурга театр відновить оперу «Отелло» Джузеппе Верді у режисурі Василя Вовкуна.

Театр ім. Лесі Українки відкриє новий сезон 6 вересня постановкою DIVKA за п’єсами «Наталка Полтавка» Івана Котляревського та «Дівка на виданню» Івана Озаркевича. Ця вистава зовсім нова, її прем’єра відбулася у червні 2014 року.

DIVKA викликала гостру реакцію у театральній спільноті Львова. Проте і у новому сезоні театр вирішив здивувати глядачів, назвавши свою нову роботу «Вівісекція» «шокуючою постановкою» (прем'єра - 20 вересня).

«Сьогодні ти – вівісектор. А вже завтра – тарган. Невідомо, що трагічніше. Залежно від ситуації і середовища, ти повністю змінюєшся. І не вбачаєш у цьому нічого поганого. Ти просто прилаштовуєшся до світу. Щоб не відрізнятися від маси. Стаєш маріонеткою, підданим або людожером, втрачаючи право самостійно творити свою долю», - так театр анонсує прем’єру вистави. Сценарій, музика, постановка, сценічний простір – Олексій Коломійцев.

Також очікуєтся прем'єра вистава за твором Теннесі Вільямса «Блюз розбитих сердець» (13 вересня).

Перший український театр для дітей та юнацтва відкриє новий сезон 7 вересня виставою Ольги Гапи Beautiful Карпати. Гасло вистави - вивчаємо англійську разом. Театр запрошує на казковий урок англійської мови дітей віком від 4-х років. Постановка є новою, її прем'єра відбулася 4 травня 2014 року.

Як розповіла ZAXID.NET керівник літературно-драматичної частини Марія Антонюк, у новому сезоні театр підготує декілька нових вистав. Серед них: «Крила Ангела» за твором Ясунарі Кавабата «Елегія» (режисер Олена Крилова), «Черевички» за повістю Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом» (режисер Володимир Борисюк), «Коза-дереза» за оперою Миколи Лисенка (режисер Євген Гімельфарб), «Різдвяна пісня в прозі» за Чарлзом Дікенсом (режисер Юрій Мисак), «Ромео і Джульєтта» Сашка Брами (режисер Ігор Білець), «Маленька Баба-Яга» Отфріда Пройслера (режисер Валерій Коломієць), «Каллє Блюмквіст» Астрід Ліндгрен (режисер Євген Чистоклєтов).

Театр імені Марії Заньковецької запрошує львів’ян на відкриття 97-го сезону 7 вересня. Сезон розпочне вистава «Назар Стодоля» за Тарасом Шевченком у постановці художнього керівника театру Федора Стригуна.

Нагадаємо, що цього літа театр провів благодійні концерти по збору коштів для відновлення планшету сцени. Роботи планується завершити 30 серпня.

Заньківчани підготували багато сюрпризів для своїх шанувальників і пропонують їм уважно слідкувати за афішами.

І нарешті театр «Воскресіння» відкриє сезон 27 вересня. У планах театру – насамперед традиційний фестиваль «Золотий лев», який має пройти у жовтні. Проте зараз театр перебуває на гастролях у Польщі, тож більше про його плани можна буде дізнатися після його повернення.

Таким має бути новий театральний сезон у Львові. Проте із численних розмов з львів’янами та гостями міста випливає пропозиція для наших театрів: відкривати сезон на День Незалежності, тоді, коли у місті найбільше туристів, отже і потенційних глядачів із інших міст. Адже саме в ці дні виникає і найбільший попит на культурні події у Львові. Наразі 24 серпня відкрив сезон Львівський обласний театр ляльок

У День Незалежності театр повертається до роботи останні десять років. Своїм глядачам театр наразі готує дві вистави - «Кіт в чоботях» за казкою Шарля Перро та просвітницьку виставу «Бактус та карієс». 

Тож новий театральний сезон має бути як мінімум різноманітним та багатим на враження.