Вашингтон хоче бачити Україну процвітаючою, - Клінтон

08:15, 16 лютого 2011

Держсекретар США Гіларі Клінтон заявила, що Вашингтон хоче бачити Україну процвітаючою і зараз для цього є прекрасні можливості.

Заява глави зовнішньополітичного відомства США пролунала після сьогоднішнього засідання українсько-американської комісії із стратегічного партнерства і зустрічей з представниками України. За словами Клінтон, США чекають від представників влади України продовження діалогу з громадянським суспільством, підвищення прозорості системи державного управління і покращення інвестиційного клімату, повідомляє Кореспондент.

"Ми чекаємо від України подальшого виконання обіцянок президента Віктора Януковича із забезпечення прозорості держуправління, зміцнення верховенства закону, захисту свободи слова і ЗМІ, реформування судової системи у діалозі з громадянами, включаючи опозицію і представників громадянського суспільства. Багато хто з активістів-правозахисників раніше заявляв, що вони виступають за зміцнення їхньої країни, і ми підтримуємо це. Вони готові стати партнерами нинішнього уряду і готові працювати в ім’я прогресу", - сказала Клінтон.

Держсекретар зазначила, що США також сподіваються на покращення інвестиційного клімату і створення в Україні сприятливих умов для бізнесу. "Ми хочемо бачити Україну процвітаючою, і я думаю, зараз для цього є прекрасні можливості", - сказала американський держсекретар.

Вона також розповіла, що окрім політичних і енергетичних питань темою переговорів стала п’ятирічна спільна програма з розвитку інфраструктури і надання допомоги хворим ВІЛ/СНІД в Україні. Також США і Україна домовилися про початок реалізації п’ятирічної програми допомоги українському агропромисловому комплексу, об’єм якої оцінюється у $20 млн.

"Я рада, що ми порозумілися з іншого важливого питання - торгівлі людьми. Нещодавно до США з України був екстрадований підозрюваний в торгівлі жінками, який заробив на цьому більше мільйона доларів. І це лише один наш крок до того, аби покінчити з цим явищем", - сказала Клінтон.

Зазначимо, що в останні дні США і Україна підписали низку двосторонніх документів, у тому числі угоду про участь американських експертів у розвідці українських родовищ сланцевого газу, а також меморандум у питаннях боротьби з торгівлею людьми.

Нагадаємо, у вересні минулого року заступник державного секретаря із політичних питань США Уїльям Бернс заявив, що Сполучені Штати мають намір стежити за дотриманням свободи слова в Україні.