Василь Кук. Життя як виклик. Сьогодні о 18:00

11:25, 10 січня 2013

11 січня 1913 року в глухій провінції Австро-Угорської імперії – Галичині – у родині залізничника Степана Кука народився син Василь.

Можливо, якби він народився в тому ж місці, але на п’ятдесят-сто років раніше, його життя проминуло б тихо й не помітно, як багатьох поколінь його предків. Проте він народився на початку буремного ХХ століття, безпосередньо перед вибухом Першої світової, що зруйнувала і Австро-Угорську, і Російську імперії.

Такий початок став знаменним, адже й решта його життя розвивалося на фоні глобальних світових катаклізмів чи масштабних перетворень, спричинених ними на українських землях. 94 роки життя Василя Кука охоплюють період розквіту і занепаду великих Австро-Угорської та Російської імперії, час становлення перших форм української державності в 1918 році, польської окупації Західної України 1920-1930- тих роках, короткий, але кривавий  період „перших совітів” 1939-1941 рр, приєднання його рідних земель до „Тисячолітнього рейху”, що протримався тут лише три роки, найтриваліший період  радянської влади: придушення повстанського руху 1940-1950-тих, боротьбу з інакомислячими 1960-1980-тих років та, врешті, її поступовий розклад і відродження на руїнах Союзу незалежної держави.На фоні таких грандіозних подій людині, напевно, дуже легко згубитися втратити своє власне я. Адже різкі зміни в оточуючому середовищі ламають людину, перетворюють її в пристосуванця та конформіста. Та Василь Кук ніколи не став конформістом, мабуть, тому, що не пристосовувався до історичних умов, а намагався творити їх сам. Все його життя стало викликом тим історичним умовам в яких він опинився…

Вся історія Василя Кука – запрошую сьогодні, 10 січня, ввечері на 18:00 в Національний музей “Тюрма на Лонцького” на мою лекцію “Василь Кук. Життя як виклик” (вул. Степана Бандери, 1, вхід з Брюллова)

Для тих, хто не у Львові – дивіться пряму трансляцію на ZAXID.NET

До зустрічі!