Вищий адміністративний суд 29 квітня відмовив у відкритті провадження за позовом щодо закону про всеукраїнський референдум. Про це повідомляє прес-служба партії УДАР.
Суд пояснив відмову тим, що «заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства» - ця категорія справ належить до юрисдикції Конституційного Суду України, - розповіли у партії.
"Вищий адміністративний суд України, розуміючи, що за наслідками розгляду адміністративного позову по суті не буде жодних правових підстав для відмови у задоволенні позову вирішив навіть не допускати справу до такого розгляду та відмовив у відкритті провадження всупереч приписам Конституції, Кодексу адміністративного судочинства України, правовій позиції КСУ та елементарній логіці", - наголошують в УДАРі.
Нагадаємо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
В лютому Центральна виборча комісія затвердила зразки низки документів для проведення всеукраїнського референдуму згідно з вимогами закону "Про всеукраїнський референдум".
24 квітня три опозиційні політичні сили («Батьківщина», «Свобода» та УДАР) звернулися до Вищого адміністративного суду України з позовом про оскарження ухвалення минулим скликанням Верховної Ради закону «Про всеукраїнський референдум».
Опозиційні сили вважають, що при ухваленні закону Верховна Рада вчинила протиправні дії, внаслідок яких було прийнято незаконне рішення з грубим порушенням Конституції України та Регламенту ВР.