Під стінами львівської Ратуші зібрався пікет, за словами учасників, «безстроковий». Протестувальники встановили два намети, але назвати мети акції не змогли. Хтось захищав ялинки від вирубування, хтось обурювався приватизацією «Укртелекому», а хтось вимагав надати квартири учасникам АТО. При цьому учасники пікету відмовлялися назвати організаторів та координаторів і не могли пояснити, звідки вони довідалися про акцію.
22 грудня близько 10:00 на площі Ринок біля входу до Львівської міськради невідомі чоловіки почали встановлювати намети та розкладати каски. Конкретних вимог вони не висловлювали, від коментарів для преси відмовлялися, від відеокамер відверталися.
Намети під Ратушею
Від чоловіка, який встановлював намет і пробивав діру в біруківці, відчувався запах алкоголю. На зауваження про те, що він руйнує бруківку, чоловік запропонував викликати поліцію.
До людей, які зібралися біля Ратуші, вийшов заступник львівського міського голови Андрій Москаленко. Він намагався з’ясувати вимоги протестувальників і підходив до кожного учасника пікету.
«Люди не можуть назвати чітко мету протесту та організації, які вони представляють. Деякі люди назвали організації, які вони представлють, але сказали, що вони не є головними організаторами, кажуть, їм подзвонили та попросили прийти. Згодом підійшло кілька людей, які мають питання і ми беремо їх до вирішеня. Але яка загальна мета встановлення цих наметів, приходу людей – нам не відомо», – зазначив Андрій Москаленко.
Учасники зібрання стверджували, що подали заявку на проведення мирної акції, однак документів, які б підтверджували це, вони не надали. Поруч із чоловіками, які встановлювали намет, була дівчина з блоконотом, яка повідомила журналістам, що «документи ось-ось принесуть» і постійно з кимось консультувалася по телефону. Однак упродовж 30 хвилин документів їй так і не принесли.
Вона також заявила, що вимагає створення громадської ради при ЛМР. Андрій Москаленко пропонував дівчині висловити усі її вимоги до міськради. «Ми краще пікет проведемо», – відповіла вона.
У розмові з заступником мера різні люди висловлювали абсолютно різні і не пов’язані між собою вимоги. Одні протесувальники стверджували, що захищають ялинки від вирубування, другі вимагали надати житло учасникам АТО, треті заявляли, що вони проти корупції, але не уточнювали, корупції де саме.
Ще один учасник акції голосно вимагав від Москаленка впорядкувати дитячі майданчики.
Чоловік у капюшоні вимагав впорядкування дитячих майданчиків
Ще один з присутніх заявив, що вимагає звільнити головного архітектора Львова Юліана Чаплінського. Чим саме його не влаштовує Чаплінський, чоловік пояснити не зміг.
Літня жінка обурювалася приватизацією «Укртелекому», до якого, утім, міська рада Львова не має жодного стосунку, та високими тарифами на комунальні послуги.
Хлопець років 20-ти на запитання Москаленка про причини пікету відповів: «А у вас що, до нас претензії? Ми тут просто пікетуємо, поки нічого Вам не розбили».
Не змогли протестувальники назвати і координатора акції. Крім того, кожен з присутніх заявляв, що його запросив на акцію друг, знайомий, хтось повідомив про пікет у соцмережі.
Один з чоловіків спочатку стверджував, що його на акцію протесту запросив хтось у мережі ВКонтакте, пізніше заявляв що йому «зателефонував друг і запросив».
Патрульні поліцейські, які були присутні на площі Ринок, повідомили ZAXID.NET, що вони лише стежать за порядком і діям протестувальників не перешкоджають.
PS Близько 15:30 «безстроковий» пікет завершився.