23 березня в центрі Києва, на розі вул. Пушкінської та бул. Шевченка, застрелили колишнього депутата Державної Думи Росії Дениса Вороненкова. Інцидент стався близько 11:40 біля входу до столичного готелю Premier Palace.
Між нападником та охоронцем Вороненкова виникла стрілянина, внаслідок якої обидва дістали поранення, а сам колишній російський депутат отримав близько восьми пострілів зблизька та помер на місці.
Місце події оточила поліція, найманого вбивцю, якого підстрелив охоронець, під конвоєм доправили до 17-ї лікарні столиці, де він помер на операційному столі за кілька годин. У нього було наскрізне поранення в голову, увесь час він був непритомний, тому у поліції не було можливості допитати стрільця.
Вбивця після нападу, facebook.com/alisa.berezutska
Охоронець Вороненкова наразі перебуває у лікарні.
Як потім повідомив речник МВС України Артем Шевченко, правоохоронці встановили особу нападника. Ним виявився громадянин України, якого розшукували за поданням дніпропетровської поліції за звинуваченням у фіктивному підприємництві. Також у поліції не виключають того, що він міг мати спільників.
У МВС головною версією слідства назвали замовне вбивство представниками Росії, а президент України Петро Порошенко оцінив вбивство Дениса Вороненкова як «акт терроризму з боку Росії».
Російський політик і бізнесмен Ілля Пономарьов, який єдиний зі складу Державної Думи Росії 2014 року голосував проти анексії Криму, після інциденту написав на своїй сторінці у Facebook, що убитий в центрі Києва Вороненков мав з ним зустрітися саме 23 березня. За словами Пономарьова, Вороненков прямував до нього на зустріч, коли його перестрів кілер.
У російському МЗС після розголосу, пов’язаного із убивством Вороненкова, виступили зі звинуваченнями на адресу України, назвавши інцидент показовою акцією. Разом із тим прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Песков відмовився давати коментарі щодо події в Києві, сказавши, що «це не наша тема».
Тіло Вороненкова пообідді доправили на судово-медичну експертизу. На місці правоохоронці вбивства вилучили пістолет ТТ і гільзи.
Фото politeka
Денис Вороненков разом із дружиною Марією Максаковою, теж екс-депутаткою Держдуми РФ, приїхали в Україну восени 2016 року, та згодом отримали українське громадянство.
Вороненков був відомий тим, що голосував за визнання анексії українського Криму у Державній Думі 2014 року. Щоправда, згодом він заявив, що нібито участі у голосуванні не брав, а його карткою скористався хтось інший.
Як заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, Денис Вороненков дав свідчення у Генпрокуратурі у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича.
Сам колишній депутат російського парламенту наголосив, що «як громадянин України, вважав своїм обов’язком дати ці свідчення і розповісти, що мені відомо. Наскільки цінними мої свідчення, визначить суд. Генпрокурор вважає їх дуже важливими».
В останньому інтерв’ю, яке Вороненков дав українському виданню незадовго до розстрілу, він заявив, що не боїться помсти, зокрема, вбивства, з боку російських спецслужб, попри те, що в РФ проти нього карну справу розслідує ФСБ.
У Росії проти нього порушили карну справу, а згодом Басманний суд Москви заочно заарештував екс-депутата. Його звинувачували не у державній зраді, а у шахрайстві з розкраданням будівлі вартістю 127 млн рублів.