У середу вранці у центрі Києва внаслідок підриву дистанційно керованого вибухового пристрою загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Вбивство 44-річного журналіста пов’язують з його професійною діяльністю. ZAXID.NET зібрав основні факти, відомі на цей момент.
***
Автомобіль Subaru XV, за кермом якого був Павло Шеремет, вибухнув 20 липня орієнтовно о 07:45 у центрі Києва – на перехресті вулиць Хмельницького та Франка, навпроти ресторану McDonalds.
Автомобіль вибухнув під час руху. За даними поліції, Шеремет о 07:40 від’їхав від будинку на вул. І.Франка, 12, де він мешкав, і встиг проїхати близько 200 метрів до перехрестя з вул. Богдана Хмельницького – в цей момент автомобіль вибухнув. Внаслідок вибуху виникла пожежа, до приїзду пожежників автомобіль вигорів майже вщент.
На місці вибуху
***
Справу розслідують як умисне вбивство. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Шеремет загинув внаслідок підриву вибухового пристрою. Радник голови МВС Зорян Шкіряк стверджує, що це, ймовірно, був саморобний безоболонковий вибуховий пристрій потужністю 400-600 грам у тротиловому еквіваленті.
***
Автомобіль Subaru XV належав співзасновниці і власниці «Української правди Олені Притулі. Останні кілька років Притула і Шеремет жили у громадянському шлюбі.
Головний редактор «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик вважає, що вбивство Павла Шеремета пов’язане з його професійною діяльністю. Тієї з думки дотримується і екс-радник голови МВС народний депутат Антон Геращенко. За даними російського видання «Новая газета», останнім часом Шеремет і Притула скаржилися своїм друзям, що за ними стежать невідомі. Цю інформацію також підтвердила і Мусаєва-Боровик.
Павло Шеремет і Олена Притула
МВС розглядає кілька основних версій вбивства, заявив Зорян Шкіряк – професійна діяльність, неприязні відносини і «російський слід». За словами речника прокуратури Києва Надії Максимець, серед інших, розглядають також версію замаху на життя керівника «Української правди» Олени Притули.
***
44-річний Павло Шеремет народився у Мінську. Працював у різних білоруських ЗМІ, де різко критикував білоруського президента Олександра Лукашенка. З 1998 року Шеремет переїхав до Москви, де працював на російському телеканалі ОРТ, який покинув у 2008 році. З 2011 року Павло Шеремет жив в Україні, вів авторський блог на «Українській правді» і працював ведучим на різних каналах телебачення і радіо, зокрема – радіо «Вести».