Заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха ображений діями Служби безпеки України щодо науковців, адже представники СБУ зобов’язали директора інституту забезпечити явку членів Вченої ради, але не всі члени Вченої ради є співробітниками інституту.
Про це Євген Головаха заявив в ефірі 5 каналу.
«Лист прийшов на ім’я директора, щоб він забезпечив явку, але Вчена рада складається не тільки зі співробітників Інституту – це громадській колегіальний орган, і за нами наглядають не тільки внутрішньо, але ми запрошуємо відомих фахівців з інших установ. Як він може забезпечити явки людей, які не працюють в Інституті»,– заявив Головаха.
«Це образа, коли – от вам перелік усіх членів Вченої ради, запрошуються не співробітники Інституту, а члени Вченої ради – це різні речі, і там є такі, які не є співробітниками», – додав він.
Євген Головаха зауважив, що Вчена рада не має жодного відношення до фінансових питань.
«Що означає боротьба з корупцією? Яка може бути корупція з боку Вченої ради, яка взагалі не вирішує фінансових питань?» – зауважив вчений.
Заступник директора Інституту соціології зазначив, що на допиті про політику не йшлося.
Нагадаємо, заступник директора Інституту соціології Євген Головаха 14 березня заявив про те, що весь склад Вченої ради Інституту соціології викликають на допит в СБУ.
Своєю чергою у прес-центрі СБ України пояснили, що соціологів допитують як свідків у кримінальній справі за фактом розтрати службовими особами Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Головного управління державної служби України та дочірнього підприємства Інституту соціології НАН України «Центр соціальних експертиз» державних коштів. Мова йде про суму у понад 920 тис. грн.
Водночас заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, коментуючи виклик на допит Вченої ради Інституту соціології, зазначив, що це йому нагадує «справу лікарів» сталінських часів. «Таке враження, що сьогоднішня влада хоче організувати «справу соціологів», - зазначив Микола Томенко та повідомив, що він звернувся до керівництва Служби безпеки України з проханням зупинити терор проти відомих вчених і «сконцентрувати свою увагу на ґвалтівниках, вбивцях і насильниках, а не відомих українських соціологах, які займаються науковою діяльністю».