Вчені винайшли ефективний препарат для боротьби з вірусом Ебола

Науковці заявили, що відтепер вірус виліковний

10:58, 13 серпня 2019

Два експериментальні методи лікування, попередньо, різко підвищують шанси на виживання хворих. Про це пише The Guardian.

Раніше була розроблена вакцина, яка захищала людей від зараження лихоманкою. Клінічні випробування ж методу лікування, який ефективний для заражених осіб, у Демократичній Республіці Конго відбуваються вже близько року через новий спалах хвороби.

«Відтепер ми більше не будемо говорити, що Ебола невиліковна», - сказав Жан-Жак Муембе, генеральний директор Національного інституту біомедичних досліджень в Конго, який контролював випробування на місцях.

Ліки вже рекомендують усім хворим. Вони вводяться внутрішньовенно і запобігають розповсюдженню вірусу в організмі. Компанія-розробник вже обіцяє виготовити необхідну кількість доз.

Лихоманка Ебола – вірусне захворювання, серед перших симптомів якого можуть бути раптове підвищення температури, сильна слабкість, м’язовий біль та біль у горлі.На наступних стадіях починається блювота, діарея та, в деяких випадках, внутрішня і зовнішня кровотеча. Хвороба перекидається на людей через тісний контакт з зараженими тваринами. Далі вона поширюється від людини до людини через прямий контакт із зараженою кров’ю, фізіологічними рідинами та органами – або й без прямого контакту, через заражене середовище.

Інкубаційний період може тривати від двох днів до трьох тижнів, і встановити діагноз непросто. Ця хвороба досі вражала людей майже виключно в Африці, хоча окремий штам був зареєстрований на Філіппінах. Смертність від вірусу складає від 40 до 50%. Загалом, згідно з даними центро контролю за захворюваннями США, за весь час, жертвами вірусу стали 11279 осіб.