Вчені запропонували альтернативу жорсткому карантину під час пандемії Covid-19

На думку низки науковців, збереження карантину до появи вакцини може «завдати непоправної шкоди суспільству»

10:30, 8 жовтня 2020

Тисячі вчених і медиків приєдналися до руху «Велика декларація Баррінгтона», який виступає проти жорстких обмежень через пандемію Covid-19, і запропонували альтернативу локдауну. Про це повідомляє BBC.

Наразі декларацію підписали понад 11 тис. вчених і медиків та понад 100 тис. представників громадськості. Вчені вважають, що карантин негативно впливає на фізичне та психічне здоров'я людей, а також на суспільство загалом.

Натомість учасники руху пропонують:

  • акцентувати увагу на захисті вразливих груп населення;
  • регулярно тестувавати людей, які контактують з групами ризику і залучати до небезпечних робіт людей, які вже мають імунітет;
  • відкрити школи та університети у звичайному режимі;
  • дозволити молодим людям із низьким ризиком нормально працювати;
  • відновити спортивні й культурні заходи, відкрити ресторани.

Свою позицію науковці аргументують тим, що ризик підхопити коронавірус суттєво більший у літніх людей та людей зі слабким здоров'ям, натомість решта категорій більш схильна до різних штамів грипу, ніж до Covid-19.

За їх словами, збереження карантину до появи вакцини може завдати «непоправної шкоди», оскільки карантин може призвести до зниження показників щеплень у дитинстві та до погіршення догляду за захворюваннями серця та раком.

Також підписанти декларації Баррінгтона пропонують тим, хто не входить до груп ризику, формувати імунітет до вірусу природним шляхом, тобто перехворіти, оскільки в міру формування колективного імунітету, ризик зараження падає для всіх.

Опоненти «Великої декларації Баррінгтона» вважають, що такий підхід насправді ускладнить захист вразливих груп і сумніваються, чи взагалі можливий колективний імунітет, адже зараз невідомо, наскільки ефективний імунітет у людей, які перехворіли.