Вчені знайшли у бурштині квітку, яка росла у часи динозаврів

08:59, 17 серпня 2017

Американські науковці знайшли унікальні доісторичні квіти в шматочках бурштина з М'янми. Вчені зі штату Орегон вважають, що їх вік становить приблизно 100 мільйонів років, пише Science Daily.

«Ці шматочки бурштину зберегли квіти настільки добре, що вони зараз виглядають так, як ніби ви їх зірвали з куща в вашому саду. Динозаври, можливо, могли випадково зламали гілки і «струсити» квіти в краплі смоли на корі араукарії, яка вважається сьогодні головним джерелом доісторичного бурштину», - розповів професор Джордж Пойнар з університету штату Орегон.

Ліси з араукарій росли на території нинішньої М'янми приблизно 100 мільйонів років тому. Вони були населені динозаврами, примітивними ссавцями, комахами і першими квітковими рослинами. Сім зразків квіток, що їх знайшли в бурштині, отримали назву Tropidogyne pentaptera. Діаметр кожної квітки не перевищував п'яти міліметрів, і їх маточки мали досить незвичайну «роздвоєну» структуру, не схожу на те, як були влаштовані інші стародавні квіти. Новий вид називають предком рослин, які зараз ростуть в основному в Австралії, на півдні Африки і в Південній Америці.

Зазначимо, що найдавнішою квіткою, яку знайшли палеонтологи за останні кілька років, вважається Montsechia Vidalii. Вона росла на дні озер на території сучасної Іспанії 125 млн років тому. Вперше скам'янілі стебла Montsechia Vidalii були знайдені близько ста років тому, але те, що квітка - одна з найдавніших на землі, ботаніки встановили лише нещодавно.