Вчора Ющенко втратив статус реального політичного лідера. Тимошенко отримала шанс, - політолог

10:22, 3 вересня 2008

"Законопроекти, які учора пакетом прийняли БЮТ і Партія регіонів з комуністами, не є для мене чимось сенсаційним. Я не можу погодитися з означенням їх як "антипрезидентських" законів. Адже з низки цих питань Президент проводив рішення, які насправді були перевищенням президентських повноважень", - зазначив сьогодні, 3 вересня, у коментарі ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв.

За оцінками А.Єрмолаєва, учорашнє голосування посилює роль БЮТу. "Тимошенко отримує посилення ролі Кабінету Міністрів, в якому БЮТ має контрольний пакет, можливість для конституційних змін та прискорення нової виборчої кампанії: і президентської, і парламентської", - сказав політолог.

На думку А.Єрмолаєва, БЮТ об’єднався для прийняття цих законів із Партією регіонів не випадково. "Доля коаліції була прогнозована і відома ще на весні 2008 року. Відтоді велися дипломатичні кулуарні ігри, щоб вирішити хто, як і з яким обличчям буде цю коаліцію розвалювати. Планувалося зробити це у вересні. Для цього Секретаріат Президента розгорнув кампанію з дискредитації Тимошенко, ряд звинувачень у зрадах мав стати приводом для гучного розриву. - прокоментував А.Єрмолаєв - Проте планам завадив конфлікт у Грузії, він настільки поляризував політикум, що план гучного розриву став просто нереальним. Юлія Тимошенко не захотіла змиритися із роллю жертви. Фактично вона зробила крок на випередження".

А.Єрмолаєв додав: "Подвійна гра Секретаріату Президента зруйнувала блок НУНС. Перетворення Секретаріату Президента на такий собі політологічний клуб, що продукував дивні тексти, а не займався серйозною роботою, призвів лише до інтриг. Результатом цих інтриг стало те, що Президент втратив роль єдиного реального політичного лідера. Можу прогнозувати дострокову зміну Президента".

На думку політолога, виборчі кампанії - і президентська, і парламентська - почнуться ще у цьому році: "БЮТ і ПР не створюватимуть нової коаліції. Кожен сам за себе. Єдине, що БЮТ і ПР зараз подадуть свій варіант конституційних змін, контроверсійний до президентського. Сторінку 2004 року буде неминуче перегорнуто. Якщо Президент не визнає цих змін, то наступному парламенту і президентові доведеться рахуватися із ними".

Шанси Ю.Тимошенко на перемогу, за оцінками А.Єрмолаєва, є: "Звісно, зараз вона матиме певні іміджеві проблеми, треба буде людям якось пояснювати усе це. Проте якщо усе зробити у короткі терміни, то в неї є шанси на виграш".

Нагадаємо, 2 вересня на знак протесту проти голосування фракцією БЮТ спільно з фракцією Партії регіонів низки так званих антипрезидентських законопроектів фракція "Наша Україна - Народна самооборона" проголосувала за вихід із коаліції демократичних сил. Про це "Українській правді" повідомив один із учасників зборів фракції НУНС, які 2 вересня вночі пройшли у Верховній Раді.

Рішення було ухвалено за результатами поіменного голосування депутатів НУНС.

"Це рішення підтримала більшість депутатів НУНС - 39 з 64 присутніх на засіданні. Кожен піднімався і озвучував свою позицію", - сказав співрозмовник "Української правди".

За регламентом коаліції, рішення про вихід з коаліції набуває сили на одинадцятий день після його ухвалення.