Велика Британія офіційно вийшла зі складу Європейського Союзу

У Брюсселі, де розташовані основні інституції ЄС, біля будівель Євросоюзу спустили британський прапор

08:40, 1 лютого 2020

31 січня 2020 року о 23:00 за Грінвічем (о 1:00 1 лютого за українським часом) Велика Британія офіційно перестала бути членом Європейського Союзу. Після 47 років членства у ЄС Британія ухвалила таке рішення: під час референдуму в червні 2016 року 52% британців проголосували за Brexit.

Як пише «Європейська правда», у Брюсселі, де розташовані основні інституції ЄС, біля будівель Євросоюзу спустили британський прапор.

Відео «Європейської правди»

Натомість у Британії люди, які підтримують Brexit, виходили на вулиці та збирались у барах, щоб відзначити цей день. Зокрема, на парламентській площі у Лондоні ввечері зібрались сотні британців, щоб відрахувати останні хвилини до Brexit. У той же час у Шотландії, яка голосувала проти Brexit, урядовий будинок підсвітили синім та жовтим – кольорами Євросоюзу, а біля парламенту лунав гімн ЄС.

До кінця року триватиме перехідний період, під час якого Британія продовжуватиме користуватися законами ЄС, а Лондон та Брюссель мають закріпити юридично свої нові стосунки, зокрема підписати нові торгові угоди.

У той же час британські представники більше не будуть брати участь в інституціях ЄС, зокрема, змін зазнає структура Європарламенту, про що йдеться на його сайті. З 1 лютого в Парламенті ЄС буде 705 членів замість 751-го. Із 73 місць, які займали британські депутати, 27 розподілять між чинними країнами-членами ЄС, а решту зарезервують для майбутнього розширення Євросоюзу. Крім того, зміняться керівники 20 комітетів та підкомітетів Європарламенту, оскільки раніше ними були британські депутати.

Додамо, що після Brexit для британців перестав діяти безвізовий в’їзд на територію України, який запровадив для країн-членів ЄС у 2005 році президент Віктор Ющенко. 29 січня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про продовження безвізу для громадян Великої Британії на рік.

Запровадження тимчасового, а не постійного безвізу для британців має спонукати їх до візового спрощення та лібералізації в’їзду українців у Велику Британію. За словами послині Сполученого Королівства в Україні Мелінди Сіммонс, поки що Велика Британія не планує скасовувати візовий режим для українських громадян.