Велика Британія зобов'язала заморські території розкрити імена власників офшорів

12:28, 2 травня 2018

Депутати Палати громад парламенту Великої Британії без голосування прийняли поправку, яка зобов'язує заморські території, такі як Кайманові і Британські Віргінські острови, до кінця 2020 року розкрити інформацію щодо справжніх власників офшорних фірм. Про це повідомляє Reuters.

Законопроект був запропонований опозицією – лейбористами, їх підтримав 21 консерватор.

Уперше заходи щодо реформи податкових притулків були запропоновані прем'єром Девідом Кемероном у 2013 році, тоді нові правила не поширилися на заморські території. У зв'язку з цим сьогодні британські заморські території зобов'язані розкривати інформацію щодо справжніх власників офшорних фірм тільки правоохоронцям і після офіційного запиту.

За словами молодшого міністра закордонних справ Алана Дункана, уряд підтримує поправку до закону про боротьбу з відмиванням грошей.

Він вказав на те, що багато британських територій мають великі сектори фінансових послуг, оскільки вони стягують низькі податки, а власність підприємств не має прозорості. Досі вони відмовлялися розкривати дані про бізнесменів, які володіють активами в їх юрисдикції, проте подібна таємність, на думку ініціаторів нового британського законопроекту, сприяє відмиванню грошей, корупції та кримінальній діяльності, в тому числі і з боку Росії.

Учасник компанії Christian Aid Саймон Каркленд, назвав внесення поправки головною перемогою у кампанії по боротьбі з відмиванням грошей та ухиленням від сплати податків.

В той же час, прем'єр-міністр Британських Віргінських островів Орландо Сміт вже заявив, що він «глибоко стурбований» подіями в Лондоні, називаючи нову політику прозорості помилковою і такою, що «порушує конституційні права людей».

Уточнюється також, що поправка не поширюється на Нормандські острови і Острів Мен, так як вони не мають зобов'язання підкорятися рішенням парламенту Великобританії.