Цього літа львівські вулиці кілька разів затоплювало внаслідок потужних злив. Подібні проблеми зі стихією у серпні пережив Київ і ще кілька менших міст України. Користувачі соцмереж відреагували на затоплення хвилею жартів і критикою чиновників.
Дехто вважає, що причиною підтоплень стали непрочищені дощоприймачі або ж завузькі труби каналізаційних мереж, хоча теперішні проблеми зі стихією в містах мають значно вагомішу причину. Йдеться про глобальні зміни клімату і збільшення інтенсивності опадів.
Європейці вже усвідомили, що підтоплення вулиць можна побороти лише перетворивши дощову воду на свого союзника та цінний ресурс для міста. Стратегія «міста-губки», яку реалізовують у містах Німеччини, Данії чи Нідерландів полягає у відновленні колись втрачених та створенні новий водойм у межах міста. Ще один важливий напрямок – побудова зелених дахів на будівлях у місті.
Переваги такого стратегічного підходу очевидні. Місто не витрачатиме шалені гроші на заміну каналізаційних мереж. Наприклад, заміна каналізаційних труб на ділянці від перехрестя Сахарова-Коперника до Стрийського ринку обійдеться містові у приблизно 300 млн грн.
Натомість Львів розвиватиме свої рекреаційні зони: парки, сквери, дитячі майданчики тощо. Ефективність використання води зросте, навантаження на підземні мережі знизиться, а водойми покращуватимуть мікроклімат у місті.
Детально про проблеми і можливості Львова, а також про сучасний підхід до води у Копенгагені, Ляйпцигу, Берліні, Відні та інших містах я розповідаю в новому випуску відеоблогу. Якщо маєте сумніви – запрошую до перегляду і радо відповім на запитання в коментарях.