Великобританія стала 15-ю у світі, де легалізували одностатеві шлюби

22:43, 17 липня 2013

17 липня 2013 року закон про легалізацію одностатевих шлюбів у консервативній Великобританії отримав королівську санкцію і набув чинності. Перші шлюби, як очікується, почнуть реєструвати наступного року.

Королева Великобританії Єлизавета II схвалила закон про легалізацію одностатевих шлюбів на території Англії та Уельсу, передає Lenta.ru.

Тож, Великобританія стала п'ятнадцятою країною світу, яка легалізувала одностатеві шлюби. Відносини гомосексуальних пар також офіційно реєструють у деяких штатах США і Мексики.

Як очікується, після отримання королівської санкції закон набуде чинності у 2014 році.

"Це історичний момент, який відіб'ється на житті багатьох людей. Я пишаюся, що ми добилися цього і з нетерпінням чекаю першого одностатевого весілля", - заявила міністр культури Великобританії Марія Міллер.

Нагадаємо, 16 липня законопроект в остаточному вигляді був прийнятий палатою громад британського парламенту, за день до цього його схвалила палата лордів. Його підтримали як представники партій лейбористів і ліберал-демократів, так і консерватори.

Закон дозволяє гомосексуальним парам укладати цивільний шлюб в Англії та Уельсі, а також проводити релігійні церемонії, якщо це дозволяє віросповідання.

Втім, Англіканська церква заборонила проведення обрядів вінчання одностатевих пар в своїх парафіях.

Раніше церква визнала, що не зможе протистояти прийняттю закону і вирішила направити свої зусилля на те, щоб уточнити окремі його положення, які стосуються захисту прав подружжя в одностатевих шлюбах.

Закон про легалізацію одностатевих шлюбів був внесений на розгляд парламенту Великобританії на початку 2013 року. Його ініціатором виступив прем'єр-міністр країни і лідер партії консерваторів Девід Кемерон.

Першими у світі дозволили одностатевим парам узаконювати свої стосунки Нідерланди. Крім того, шлюби між особами однієї статі зараз дозволені в Бельгії, Іспанії, Канаді, ПАР, Франції, Норвегії, Швеції, Аргентині, низці штатів США та деяких інших країнах. Як очікується, незабаром подібний закон підпише президент Уругваю.