Великодні гаївки у Львові зібрали понад 22 тис. гостей

08:00, 6 травня 2016
Львів'яни, які зустріли Великдень у Шевченківському гаю, отримали численні подарунки

У Шевченківському гаю пройшла традиційна великодня забава – гаївки. Традиційно на Великдень у гаю збираються дорослі та діти, львів’яни та гості міста. Цього разу у львівських гаївках взяло участь понад двадцять дві тисячі осіб.  Забави, конкурси та призи забезпечували відвідувачам мережа магазинів «Рукавичка» та торгова марка «Лімо».

Щороку у Шевченківському гаю відтворюють українські великодні традиції, активно залучаючи молодь. Важко знайти львів’янина чи львів’янку, які б жодного разу не ходили на гаївки, коли були ще школярами чи студентами. Тут збирається усе місто, щоби потанцювати чи поспівати.

Святкування триває два дні – на сам Великдень та на Обливаний понеділок. Чимало відвідувачів приходять цілими сім’ями. Для найменших гостей організатори спланували особливі розваги. Діти могли помірятись силами у скоромовках чи зробити власноруч великодніх зайців. Найкращі отримували подарунки від торгової марки «Лімо» та мережі магазинів «Рукавичка».

«Не очікувала такого, бо я перший раз сюди прийшла. Не знала, що тут будуть подарунки», - захоплено розповідає семирічна Вікторія.

Окрім розваг, дітям підготували ще й розповіді про великодні традиції світу. Колумбійці, наприклад, можуть з’їсти на Великдень черепаху, а німці шукають шоколадні яйця, які сховав великодній кролик. У Греції крашанки фарбують у червоний колір, а угорці в післявеликодній понеділок так само обливаються водою, як галичани.

Гаївки – це не лише святкування у гаю, це ще й традиційні українські весняні пісні, веснянки. Веснянки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай. Етногурт ДоСхідСонця влаштував відвідувачам гаю майстер-клас, як правильно водити гаївки. Судячи з щирих усмішок та зацікавлених поглядів, дітям кликати весну сподобалось.

Окрім традиційної музики, грала й сучасна етно-музика. У гаю виступили такі гурти, як ЕТНО ХL та Шпилясті Кобзарі.

Партнери гаївок наголошують – така подія є важливою, оскільки вона допомагає зберігати українські традиції та дає можливість більше часу провести разом з родиною.

«Рукавичка» - це мережа, яка побудована на основі галицьких традицій, в основі яких є саме сімейні цінності», - каже Олена Фролова, директор дирекції маркетингу ТзОВ ТВК Львівхолод (мережа магазинів Рукавичка).

«Торгова марка «Лімо» вже не вперше виступає солодким партнером цієї події. Ми дуже раді були запросити всіх львів’ян та гостей міста на це свято», - говорить Наталія Стек, маркетолог ПАТ «Львівський холодокомбінат».