Велику кількість доказів одеської трагедії 2 травня знищили до початку слідства

Активісти і журналісти, які ведуть власне розслідування одеської трагедії 2 травня, не розуміють, чому міліція не опитує деяких свідків події

12:39, 30 квітня 2015

Велику кількість доказів щодо подій 2 травня 2014 в Одесі було знищено ще до початку слідчих дій, розповіли в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» представники «Групи 2 травня», яка займається власним розслідуванням трагедії.

«Слідчі дії початкового періоду не були і не могли бути проведені якісно. Про це свідчить термінова, до ранку 3 травня, зачистка вулиці Грецької і однойменної площі і вулиці Дерибасівської. Туди були зігнані всі одеські двірники, які викинули речові докази у вигляді гільз і іншого в сміттєві контейнери. Більше того, з МВС відбулися серйозні витоки особистих даних свідків і учасників подій. Після 3 травня їх масовано обдзвонювали і радили сховатися, лякали «Правим сектором», бандерівцями і хунтою. Ті, у кого нерви були міцнішими (таких меншість), залишилися на своїх місцях, і ніхто їх не переслідував. Всі інші розбіглися і роз'їхалися. Київській слідчій групі було дуже складно знайти свідків», – розповіла член групи Світлана Подпала.

Також у групі не розуміють, за яким принципом міліція збирала свідчення.

«Наскільки я знаю, в слідчій групі працюють професіонали з досвідом розслідування досить резонансних справ. Те, що їм вдалося встановити, вони копали глибоко. Але зі свідками у них дійсно складно… Що стосується пошуку свідків трагедії 2 травня, знайти їх було досить складно, і з більшістю свідків, з якими спілкувалася я, слідчі не спілкувалися», – сказала Подпала.

«Скоріше можна говорити про те, що незрозуміло, кого міліція опитала. Тих, хто вже рік сидить за ґратами – їх допитали 1-2 рази. Зате є свідок, якого ніхто не бачив, і в очних ставках з ним відмовляють", - додав член групи, редактор опозиційного видання «Таймер» Юрій Ткачов.

Він також висловив сумнів, що міліція володіє методологією для розслідування подібних масштабних злочинів.

«Ми часто загострювали увагу на тому, що немає в Україні, а може бути і в світі, методики розслідування ось таких масштабних складних злочинів. А розслідувати це як хуліганство при такому масштабі та обсязі просто не реально», – сказав Ткачов.

Як повідомлялося, під час громадянських зіткнень 2 травня 2014 в Одесі загинули 49 людей і понад 200 були поранені. У Генпрокуратурі заявили, що люди загинули від пожежі, яку спричинив підпал барикади біля Будинку профспілок.