Велосипедистам-порушникам у Львові поліцейські роблять зауваження

18:29, 12 травня 2016

Їдуть на червоне або  тротуаром, хоч поруч велодоріжка, а вночі їх не розгледиш. Такими бувають львівські велосипедисти. На перший погляд — це незначні порушення, втім і вони можуть призвести до поганих наслідків.

Частенько на дорогах Львова порушниками стають не лише водії чи пішоходи, але й велосипедисти. Вони їздять дорогою, хоч велодоріжка поруч, або їдуть зустрічним напрямом.

«Будь ласка, рухайтесь по велосипедній доріжці. Тут є велосипедна доріжка рухайтесь по ній», — наголошує у гучномовець поліцейський.

Аби менше трясло на бруківці і велосипед не ламався, роверисти заїжджають на тротуар. Але його не завжди готові ділити пішоходи.

«Вони можуть просто людей збити. Вже один випадок був, я бачив. Це якби мене ледь не збили. Тротуар тільки для пішоходів, а для велосипедистів має бути виділена окрема доріжка», — розповідають пішоходи Роман та Захар.

Щодня, патрулюючи місто, більше десяти зауважень велосипедистам роблять полісмени.

«Те, що ми фіксуємо, — це коли велосипедисти рухаються поза межами своїх доріжок, а також коли вони у темну пору доби не вмикають фару, щоб їх краще бачити», — каже інспектор патрульної поліції Андрій Новосельський.

Втім, роверисти не завжди погоджуються, що порушують, мовляв велоінфраструктура змушує, адже можуть зекономити час.

«Є велодоріжка, але вона закінчується, і мені, щоб проїхати 100 метрів тут і потім повернути, все одно не буде велодоріжки», — нарікає велосипедист.

Ми нагадуємо, крутити педалі на тротуарі можуть діти тільки до семи років, але під наглядом дорослих. Від восьми до тринадцяти — їздити на велосипеді можна вже й у парках, галявинах та велодоріжках. А от для роверистів після 14 років є лише дороги і велодоріжки. На проїзній частині треба триматися крайньої правої смуги, їздити лише один за одним, не ігнорувати червоного на світлофорі, показувати повороти рукою. А велосипед обладнати світловідбивачами, ліхтарем, сигналом. Не завадить дзеркало заднього виду, а на голові має бути шолом.

«Коли ще був молодий-зелений і починав їздити по Львову на ровері, то я і бордюрами і по всьому їздив. Зараз розумію, що якщо ми хочемо підвищити якісно рівень велокультури, то треба в першу чергу почати з себе. Тому я і водіям звертаю увагу, які паркуються на велодоріжці, і велосипедистам звертаю увагу, які їздять по тротуарах», — додає велосипедист Дмитро Калімулін.

З початку року полісмени склали лише одну постанову на велосипедиста — за проїзд на червоне. А от ДТП, в які втрапили двоколісні, сталось 26. Хто там винен ― вирішить суд.