Венеціанська комісія схвалила конституційну реформу, запропоновану президентом України Петром Порошенком. Про це йдеться в оприлюднених сьогодні висновках комісії, передає Інтерфакс.
Як йдеться у документі, Венеціанська комісія не має заперечень щодо передачі частини повноважень від парламенту до президента, про що йдеться у проекті закону щодо внесення змін у Конституцію України.
Також у документі вітається скасування імперативного мандату для народних депутатів і позбавлення Генпрокуратури функції загального нагляду.
«Нові поняття, такі як «реальна влада місцевих органів влади» і «сталий розвиток адміністративно-територіальних одиниць», запропоновані в законопроекті є розумною основою для проведення децентралізації влади в Україні, ми вітаємо це», – йдеться у висновку комісії.
Щодо взаємодії президента і парламенту Венеціанська комісія зазначає, що пропозиція щодо права президента розпустити Верховну Раду у випадку неформування коаліції парламентських фракцій у 30-денний термін «не викликає заперечень як таких, разом з тим, варто зазначити, що Венеціанська комісія вже висловлювала сумніви з приводу необхідності формалізації поняття «парламентська фракція», неформування якої дає можливість для розпуску Верховної Ради».
Між тим Венеціанська комісія зазначила, що громадянське суспільство в Україні не було поінформоване або ж залучене до консультацій щодо поправок, які були подані на розгляд.
Зміни до Конституції будуть вважатися прийнятими, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за них проголосує не менше двох третин від конституційного складу парламенту (300 народних депутатів).