Депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим ухвалили «декларацію про незалежність республіки». «За» затвердження декларації проголосували 78 зі 100 депутатів Верховної Ради АРК.
Повний текст декларації є на офіційному сайті Верховної Ради Криму:
«Ми, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Севастопольської міської ради, виходячи з положень статуту Організації Об'єднаних Націй і цілої низки інших міжнародних документів, що закріплюють право народів на самовизначення, а також зважаючи на підтвердження міжнародним судом ООН щодо Косова від 22 липня 2010 року того факту, що одностороннє проголошення незалежності частиною держави не порушує які-небудь норми міжнародного права, ухвалюємо спільно рішення:
1. У разі, якщо в результаті прямого волевиявлення народів Криму 16 березня 2014 року буде ухвалено рішення про входження Криму, зокрема Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, до складу Росії, Крим після референдуму буде оголошено незалежною і суверенною державою з республіканською формою правління.
2. Республіка Крим буде демократичною, світською і багатонаціональною державою, яка зобов'язується підтримувати мир, міжнаціональну та міжконфесійну злагоду на своїй території.
3. Республіка Крим як незалежна та суверенна держава в разі відповідних результатів референдуму звернеться до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим на основі відповідного міждержавного договору до складу Російської Федерації як нового суб'єкта Російської Федерації.
Декларацію затверджено постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим на позачерговому пленарному засіданні 11 березня 2014 року (підписав голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим В.Константинов) і постановою Севастопольської міської ради на позачерговому пленарному засіданні 11 березня 2014 року (підписав голова Севастопольської міської ради Ю.Дойніков".
Додамо, що 11 березня російські ЗМІ повідомляли, що Держдума Росії 21 березня має намір розглянути законопроект про приєднання Криму до РФ.
Нагадаємо, референдум у Криму має відбутися 16 березня. Відповідну «постанову» Верховна Рада АРК прийняла 6 березня. На голосування винесено два питання: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» і «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».
Водночас в. о. президента України Олександр Турчинов підписав указ, яким припинив дію цієї постанови. Самопроголошена влада Криму однак має намір провести референдум.
Центральні влади України і міжнародне співтовариство заявили про незаконність референдуму. Крім того, законність кримського референдуму розглядає Конституційний Суд України. А 14 березня Венеціанська комісія має оприлюднити своє рішення щодо референдуму.
10 березня посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив: «Американський уряд вважає, що Крим був, є і буде українською землею». Також посол сказав, що США не визнають жодних результатів референдуму про подальшу долю Автономної Республіки Крим.