Верховна Рада дозволила відключатися від централізованого теплопостачання поквартирно

9 листопада 2017

Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» дозволить власникам квартир у багатоквартирних будинках за певних умов від’єднатись від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Закон було ухвалено у парламенті 9 листопада. Текст закону опублікований на сайті Верховної Ради.

Умовою для дозволу на від’єднання від центрального опалення та постачання гарячої води є наявність певної кількості вже відключених квартир у будинку.

«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні», – йдеться у тексті закону.

Водночас нормативним актом не допускається примусове відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відключення від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у повторному другому читанні нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги.

Законопроектом, зокрема, встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послуги управління, водопостачання, поводження з відходами, газу, електрики.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, запроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чи готові люди платити за відновлення замків?
Командувач Об'єднаних сил пояснив, чому отримав гроші з окупованого Криму
У Львові пропонують дозволити роботу літніх майданчиків цілий рік
Стрибок з держпереворотом
Головні новини Львова за 20 березня
РАГУlive. Випуск за 20 березня
На Львівщині жертвами домашнього насильства є не лише жінки та діти, а й чоловіки
Командувач Об’єднаних сил пообіцяв підготувати ЗСУ «до повного звільнення окупованих територій»
Львівський нейрохірург втратив роботу через захист головлікаря 6-ї поліклініки
«Газпром» буде змушений підписати новий контракт на транзит газу з Україною, – ЗМІ