Верховна Рада не змогла ухвалити у першому читанні законопроект, який може покращити зовнішній вигляд міст, засмічених занадто великою кількістю рекламних конструкцій. За відповідне рішення у четвер, 1 березня, на засіданні парламенту проголосували менше 200 народних депутатів.
Зокрема, згідно із законопроектом, мовою усієї реклами має бути українська за винятком назв брендів, повідомила «Українська правда».
Депутати не тільки відмовилися підтримати новий закон, а й не захотіли відправити його на доопрацювання в профільний комітет або авторам.
Один з ініціаторів законодавчої норми Олександр Опанасенко з фракції «Самопоміч» розповів, що, окрім іншого, новий закон мав прибрати нелегальні рекламні конструкції з вулиць, зробити прозорими правила гри на ринку зовнішньої реклами, забрати від місцевої влади повноваження щодо надання зайвих дозволів на розміщення реклами.
Проти законопроекту виступила депутат від фракції БПП Наталія Новак. Вона сказала, що документ монополізує ринок зовнішньої реклами, дає преференції для існуючих гравців ринку та містить корупційні норми, адже в проекті є багато нечітких правил, які створюють лазівки для корупції.
Після невдалого голосування виступила народна депутатка від «Народного фронту» Вікторія Сюмар, голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, через який пройшов законопроект. Вона назвала це голосування «відверто лобістським».
«Багаторічна робота багатьох експертів була абсолютно нівельована людьми, які мають прямі інтереси у сфері зовнішньої реклами», – заявила депутатка.
Сюмар пообіцяла, що журналісти-розслідувачі обов'язково з'ясують імена цих нардепів.
Як повідомляв ZAXID.NET, міськради Львова й Чернівців зробили українську мову обов’язковою у сфері обслуговування.