27 лютого Верховна Рада призначила лідера парламентської фракції ВО «Батьківщина» Арсенія Яценюка прем’єр-міністром України.
За відповідне рішення проголосував 371 депутат. "Проти" проголосував лише один нардеп - регіонал Сергій Кий, "утрималися" позафракційні Василь Петьовка та Віктор Балога.
Під час виступу у Раді Арсеній Яценюк закликав учасників Будапештського меморандуму гарантувати безпеку й територіальну цілісність України. Будапештський меморандум (Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї) – міжнародний договір, укладений 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією і Великою Британією про без'ядерний статус України. Угода містить пункти, що надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки.
Яценюк також вважає, що його уряд для виходу з кризи буде приймати непопулярні рішення. «У нас немає іншого виходу, як приймати вкрай непопулярні рішення. Це рішення, що стосуватимуться субсидій, тарифів, скорочення соціальних програм, збереження фінансової системи країни», – заявив Яценюк.
«Хочу відзначити мовне питання. Єдиною державною мовою визначено українську. І ми чітко відзначаємо: відповідно до статті 10 Конституції України, єдина мова, окрім української, яка вказана в Конституції, – це російська», – заявив Яценюк.
Окрім цього, Яценюк під час виступу заявив, що він здає депутатський мандат і не буде балотуватися в президенти.
Додамо, що раніше голова Верховної Ради України, в. о. глави держави Олександр Турчинов оголосив про створення у Верховній Раді України коаліції «Європейський вибір».