Верховна Рада передала дороги місцевого значення в управління місцевих органів влади і дозволила укладати довгострокові договори на утримання автомобільних доріг. За ухвалення законопроекту №0954 у другому читанні і в цілому проголосували 248 депутатів, інформує «Інтерфакс-Україна».
Представляючи законопроект під час засідання Верховної Ради, голова парламентського комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич зазначив, що цей закон набуде чинності з 1 січня 2018 року разом із законом про створення дорожнього фонду.
Дубневич також повідомив, що ухвалення цього документа дозволить місцевим органам влади самим вирішувати, які дороги треба ремонтувати в першу чергу. Разом з тим, місцевій владі, крім передачі частини доріг, буде також передано і відповідне фінансування, яке закладено в ухваленому Радою законі про створення дорожнього фонду.
Крім того, депутат також повідомив, що документ передбачає можливість укладати довгострокові договори з підрядниками на утримання доріг до 7 років і застосовувати принципи контрактів Міжнародної федерації інженерів-консультантів FIDIC під час будівництва та реконструкції доріг.
«Їх особливістю є наявність незалежних кваліфікованих інженерів-консультантів, які здійснюють оцінку технічного стану доріг та якості дорожніх робіт», – додав Дубневич.
Законопроект розмежовує повноваження центральних і місцевих органів виконавчої влади та їхню відповідальність за транспортно-експлуатаційний стан автодоріг державного і місцевого значення. Передбачається передача територіальних і місцевих доріг громадам, а також передача їм на утримання експлуатаційних потужностей і техніки.
Також документ дозволяє утримання доріг на підставі довгострокових - до семи років - договорів, у яких будуть прописані принципи забезпечення експлуатаційного стану доріг відповідно до норм і стандартів.
Нагадаємо, в четвер, 17 листопада, Верховна Рада створила державний дорожній фонд у складі спеціального фонду державного бюджету.