2 березня Верховна Рада України підтримали урядовий законопроект, який передбачає зменшення розміру сплати підприємцями єдиного соціального внеску і спрямований на легалізацію заробітних плат.
Законопроект пропонує поширити новий порядок нарахування єдиного внеску (зменшення навантаження на фонд оплати праці шляхом запровадження коефіцієнту 0,4 до розміру єдиного внеску у 2015 р., та коефіцієнт 0,6 до розміру єдиного внеску у 2016 р.) на фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту), та підприємства, установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.
При нарахуванні єдиного внеску пропонується враховувати кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, попередньо було – всім застрахованим особам.
Зниження коефіцієнту ЄСВ запроваджується за умови, якщо база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків у порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу; після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік; кількість застрахованих осіб у звітному місяці не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 (ця умова не застосовується до фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту)).
«Таким чином, роботодавець отримає змогу легально сплачувати заробітну плату, винагороду за цивільно-правовими договорами, оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам», – йдеться у документі.
Автори Закону переконані, що зменшення розміру ЄСВ дасть можливість легалізувати доходи мінімум 2 мільйонам громадян працездатного віку, що забезпечить збільшення надходжень на централізовані рахунки Пенсійного фонду, до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування понад 11 млрд. гривень та до місцевих бюджетів понад 8 млрд. гривень.