Верховна Рада не перейменувала населені пункти й райони в термін, установлений законом «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і заборону пропаганди їх символіки», свідчать норми відповідного закону.
Відповідно до пункту 8 заключних і перехідних положень закону, парламент у період з 22 листопада до 21 лютого має ухвалити рішення щодо перейменування населених пунктів і районів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, з урахуванням пропозицій, представлених місцевими органами самоврядування, і рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.
4 лютого парламент перейменував перші 175 населених пунктів у рамках декомунізації. Усього під закон підпадає понад 940 населених пунктів. Після першого перейменування це питання з’явилося наступного разу на порядку денному парламенту 18 лютого, однак депутати не змогли розглянути його.
Відповідно до календарного плану сесії, засідання парламенту в п’ятницю було останньою можливістю для депутатів перейменувати населені пункти в рамках декомунізації у встановлених законом строк. Однак у п’ятницю парламент навіть не розпочав розгляд цього питання.
Таким чином, ВР не виконала норму закону й не перейменувала населені пункти у встановлений законом строк.
Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович підтвердив «Українським новинам», що парламент не перейменував у строк всі населені пункти, які підпадають під дію вищевказаного закону, однак запевнив, що депутати зможуть розглянути це питання на найближчому пленарному засіданні, 15 березня.
Раніше комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Раді перейменувати ще 814 населених пунктів у рамках декомунізації.
Зокрема, пропонується перейменувати Дніпропетровськ на Дніпро, а Кіровоград на Інгульськ.