Верховна Рада прийняла у першому читанні закон про контракти у галузі культури

15:05, 11 грудня 2015

Верховна Рада прийняла у першому читання закон №2669д щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури. «За» проголосували  236 народних депутатів.

Насамперед у закони йдеться про запровадження відкритих публічних конкурсів на керівників закладів культури замість призначень, як було досі.

Законом передбачено, що керівників культурних закладів обиратимуть на конкурсній основі, яка буде відкритою та прозорою, а також передбачено укладення контрактів на 5 років. Одна людина може обіймати посаду керівника не більше ніж 2 терміни.

Отже, законопроект передбачає: «1.Керівника державного чи комунального закладу культури призначають на посаду шляхом укладення з ними контракту строком на п’ять років за результатами проведення конкурсу. Особа може обіймати посаду керівника державного чи комунального закладу культури не більше двох строків підряд.

2. Трудові відносини з художнім та артистичним персоналом державного чи комунального закладу культури оформлюються шляхом укладення контрактів.

Формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу державного чи комунального закладу культури здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури.

За результатами конкурсу з його переможцем укладається контракт строком від одного до трьох років за формою, визначеною центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури. Контракт вважається продовженим на строк, на який він був укладений, після настання дати закінчення терміну його дії, якщо жодна зі сторін за місяць до цієї дати не проінформувала іншу сторону письмово про своє бажання припинити дію контракту».

Одна із авторок проекту, заступниця голови комітету з питань культури і духовності  Ірина Подоляк зазначила, що обмеження терміну не означає, що після його завершення людина опиниться на вулиці: «Режисери будуть ставити, актори грати, директори розвиватимуть театри».

Ці пропозиції є важливими в подальшому реформуванні та вдосконаленні роботи закладів культури, оскільки сприяють призначенню на посаду керівника найбільш професійного кандидата, якому довірятимуть як у фахових спільнотах, так і у громадянському суспільстві, стимулюють його чітко будувати плани та досягати максимальних результатів у розвитку закладу культури, а також формувати з художнім та артистичним складом на контактних умовах, що буде сприяти максимальній зацікавленості працівника в підвищенні продуктивності праці, йдеться у поясненнях до закону.