Верховна Рада прийняла закон про внутрішні біометричні паспорти

У новому паспорті не буде відмітки про шлюб

17:28, 14 липня 2016

Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України.

Про це у четвер, 14 липня, пише «Інтерфакс-Україна»

Як зазначається, відповідний законопроект №3224 кілька разів виносився на голосування і в результаті його підтримали 226 народних депутатів.

Згідно з документом, оформлення паспортів буде здійснюватися з 14 років. Крім того, скасовується штамп про шлюб. 

Законом визначено, що для оформлення закордонного, дипломатичного, службового паспорта та інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. В даний час відбитки пальців в таких випадках беруть тільки за згодою особи. Разом з тим, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть також тільки за згодою особи.

Відповідно до закону, отримати паспорт зобов'язаний буде кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлятися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим - на 10 років.

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовою, а також не міститиме свідоцтва про реєстрацію чи розірвання шлюбу.

У законі прописано порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа. Тепер не можна буде вилучати закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон в певних випадках.

У законі прописані принципи функціонування єдиного державного демографічного реєстру, який ведеться метою з ідентифікації особи, для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним та знищення документа, здійснення реєстрації місця проживання або місця перебування. Порядок ведення реєстру встановлює Кабінет міністрів України. Розпорядник реєстру - центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері міграції. Також в законі прописаний порядок отримання інформації з Єдиного державного демографічного реєстру.

Також повідомляється, що у законі уточнюється визначення «безконтактного електронного носія». Законом встановлено вартість адміністративної послуги з оформлення посвідчення особи. Крім того, в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 січня 2016 року громадяни України можуть оформляти вітчизняні паспорти у формі ID-карток. ID-картка містить безконтактний електронний носій — чип, на якому крім даних про власника документа є кольорова фотокартка, інформація про місце проживання та відбитки пальців.