Верховна Рада призначила Кирила Шевченка новим головою НБУ

Кандидатуру Шевченка подав напередодні президент

11:21, 16 липня 2020

Верховна Рада під час засідання 16 липня підтримала призначення голови правління державного «Укргазбанку» Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку України.

За відповідну постанову проголосували 332 народні депутати, зокрема, фракції «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», групи «Партія За майбутнє» і «Довіра». Представники фракцій «Європейська солідарність» та «Голос» переважно утрималися.

Під час обговорення кандидатури нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк розкритикував подання кандидатури Шевченка на посаду голови НБУ, оскільки це відбулося лише напередодні голосування увечері. За його словами, нардепи не мали можливості поспілкуватися з кандидатом і зрозуміти його план дій.

Натомість лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко сказала, що її партії вдалося поспілкуватися з Кирилом Шевченком, і закликала голосувати за його призначення. Зазначимо, що під час прем’єрства Тимошенко у 2009 році Шевченко був її штатним радником.

Кандидатуру Шевченка подав 15 липня до Верховної Ради президент Володимир Зеленський. 16 липня її схвалив профільний комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

Хто такий Кирило Шевченко

Кирило Шевченко – 47-річний український банкір та економіст. Народився 1972 року у російському місті Тула. У 1994 році отримав диплом Харківського державного економічного університету. З 1994 по 2006 працював на різних посадах у банках «Український кредитний банк», «Аваль» та «Фінанси та Кредит».

З грудня 2006 по травень 2009 року був головою правління Державної іпотечної установи. У 2009 році майже півроку був радником тодішньої прем’єр-міністерки Юлії Тимошенко. У вересні 2009 року став першим заступником голови правління «Укргазбанку», де пробув до квітня 2010 року.

Протягом 2011-2012 років очолював приватні акціонерні товариства «Українська Стратегічна Група» та «СКПД». З травня 2012 року по серпень 2014 року працював радником секретаріату голови «Ощадбанку».

У 2014 році він став першим заступником голови правління «Укргазбанку», а потім в.о. голови. 28 травня 2015 року його обрали головою правління «Укргазбанку» за результатами конкурсу.

Як інформував ZAXID.NET, 1 липня голова НБУ Яків Смолій подав президенту заяву про відставку через «систематичний політичний тиск». 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія та подав відповідну постанову до Верховної Ради, яка підтримала її наступного дня.

Пізніше Яків Смолій пояснив, що подати у відставку його спонукали судові позови, оскарження конституційності «антиколомойського» закону та критика з боку парламенту. У той же час низка українських журналістів з посиланням на власні джерела в Офісі президента повідомили, що на відставці Якова Смолія наполягав Володимир Зеленський.

В Офісі президента запевнили, що правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності, і відставка Смолія цьому не загрожує. Тим часом 2 липня скасували угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів на суму 1,75 мільярда доларів. За інформацією Bloomberg, це трапилося саме через звільнення Смолія.