У п'ятницю, 13 вересня, Верховна Рада України звільнила весь склад Центральної виборчої комісії, яка забезпечувала, зокрема, проведення виборів президента та парламенту.
«За» проголосував 341 депутат з необхідних 300, проект прийняли в цілому. Таким чином, парламент достроково припинив повноваження ЦВК. Цей склад Центрвиборчкому пропрацював один рік замість семи.
Голову ЦВК чи інших представників Центральної виборчої комісії у Верховній Раді України при цьому не заслуховували, хоча раніше Центрвиборчком назвав свій розпуск «політично вмотивованим рішенням».
Раніше у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови авторства 27 депутатів, який базувався на поданні президента Володимира Зеленського. В поданні було сказано, що діяльність ЦВК під час парламентської виборчої кампанії була «упередженою».
На доказ цьому президент наводить, серед інших, рішення ЦВК про відмову в реєстрації 28 кандидатів у народні депутати. Зокрема Зеленський згадує позиціє ЦВК щодо 169 округу у Харкові, де Комісія не реєструвала кандидатом «слугу народа» Олександра Куницького, який пізніше переміг у Олександра Грановського.
Також ще одною причиною для розпуску вказується позиція ЦВК щодо округу 198, де суд скасував реєстрацію ЦВК народним депутатом самовисуванця Сергія Рудика.
Варто наголосити, що представники ОБСЄ, ПАРЄ та Європарламенту заявили, що президентські вибори в Україні були конкурентоспроможними і відбулися з повагою до фундаментальних свобод, а громадянам України було забезпечено реалізацію права та можливість вільно віддати свій голос за того кандидата, за якого виборець вважає за потрібне проголосувати.
Щодо парламентських виборів, то спостерігачі відзначили, що попри війну та дуже стислі строки, як громадянам, так і держслужбовцям, кандидатам та адміністраторам виборчого процесу вдалося організувати волевиявлення відповідно до міжнародних стандартів.
Під час обох виборчих кампаній міжнародні спостерігачі серйозних порушень не зафіксували.