Верховна Рада рекомендувала президенту підготувати зміни до Конституції щодо статусу Криму

19:50, 22 вересня 2016

Верховна Рада затвердила рекомендації парламентських слухань на тему «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя: проблемні питання, шляхи, методи і способи». На пленарному засіданні парламенту відповідну постанову №4003-а підтримали 233 народних депутата, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Документ включає в себе рекомендації президентові України підготувати зміни в Конституцію і закони України та внести їх на розгляд парламенту щодо позбавлення спеціального статусу Севастополя, а також визнання кримських татар, караїмів і кримчаків корінними народами України з відповідними змінами в ст. 11 Конституції України.

Згідно з результатами парламентських слухань, доцільно розглянути питання зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримськотатарську Автономну Республіку.

Учасники парламентських слухань також рекомендували главі української держави розглянути можливість створення консультативно-дорадчого органу при президентові України з питань деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Верховній Раді також рекомендували прийняти закони про Державну стратегію деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованого Криму, про колабораціонізм і очищення влади (люстрації) в Криму.

Учасники слухань також рекомендували українському парламенту визнати таким, що втратив чинність, закон про утворення вільної економічної зони Крим і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України.

Нагадаємо, під час урочистого засідання Верховної Ради у День Конституції президент Петро Порошенко сам закликав розпочати процес внесення змін та доповнень до Конституції України, щоб забезпечити «право кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної та незалежної української держави».

Як відомо, Крим був анексований Росією у 2014 році після проведення на півострові невизнаного світовим співтовариством референдуму.