Верховна Рада розірвала низку угод з Росією щодо військового співробітництва

11:11, 21 травня 2015

У четвер, 21 травня, Верховна Рада України під час засідання розірвала п'ять угод між урядами України і Росії, що стосуються військової співпраці між державами.

Парламент розірвав угоду між урядами України та РФ, яка була підписана 25 листопада 1995 року в Сочі і ратифікована ВР 10 січня 2002 року, інформує «Інтерфакс-Україна».

Ця угода передбачала співпрацю України і РФ у військовій галузі, координацію зусиль і взаємодії для розвитку збройних сил двох країн на основі окремих угод за конкретними напрямками.

Згідно з документом, сторони сприяли розвитку систем зв'язку і автоматизованих систем управління, сповіщення і комунікацій. Угода передбачала сприяння взаємному обміну технічною і ремонтною документацією на озброєння і військову техніку. Крім того, згідно з документом, сторони здійснювали співпрацю у сфері міждержавних військових перевезень.

Угода також передбачала, що сторони забезпечували військові частини своїх збройних сил телеграфним, фельд’єгерським і поштовим зв'язком у відповідних мережах збройних сил, а також через заклади такого зв'язку відповідних відомств України і Росії.

Український парламент денонсував угоду між урядами України і Росії про транзит територією України російський військових формувань, які тимчасово перебувають на території Молдови (за це проголосували 265 депутатів).

Крім цього, Верховна Рада денонсувала угоди між урядами України і РФ про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунків за них (264 голоси), про співпрацю в галузі військової розвідки(268 голосів). Також розірвано угоду між урядами двох країн про взаємну охорону секретної інформації (261 голос).

Як додає УП, перший документ був зареєстрований депутатами від ВО «Свобода», решта – від Радикальної партії. Комітет підтримав прийняття всіх документів у цілому.

Виступаючи з трибуни перед голосуванням, лідер РП Олег Ляшко заявив, що наразі між Україною і Росією діють 37 міждержавних угод і жодна з них не денонсована.

Також Ляшко виступив з пропозицією денонсувати угоду про перебування російських військ у Криму, а також харківську угоду про продовження цього перебування до 2042 року.

Нагадаємо, 20 травня уряд України ухвалив рішення про припинення дії угоди між Україною і Росією про військово-технічне співробітництво. За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Російська Федерація є державою-агресором, вона незаконно анексувала Крим, здійснила військову інтервенцію на територію Донецької та Луганської областей і представляє небезпеку для України та її територіальної цілісності. Тому угоду про військово-технічне співробітництво Кабмін розриває.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 червня минулого року тодішній перший віце-прем’єр-міністр України Віталій Ярема заявив, що Україна розірвала співпрацю з РФ у сфері військово-промислового комплексу.