Верховна Рада розірвала угоду з Росією про добудову Хмельницької АЕС

12:24, 16 вересня 2015

Верховна Рада підтримала законопроект про припинення дії угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС.

Як передає «Інтерфакс-Україна», на ранковому засіданні в середу за відповідний закон проголосували 234 нардепи.

Про розірвання такої угоди нардепів 4 серпня попросив уряд. Того ж дня уряд зареєстрував законопроект про скасування Закону України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції».

Згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких був закладений ще за часів СРСР. Водночас, у документі не міститься інформації, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт». У конкурсі, окрім «Атомстройекспорту», брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Голова «Енергоатому» Юрій Недашковський наприкінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Замінити «Росатом» у реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.

Компанія «Енергоатом» має намір використати не менш як 70% українського обладнання при добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

До слова, за встановленою потужністю ядерних енергоблоків Україна займає сьоме місце у світі. Всі реактори типу ВВЕР. В Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, з 6 реакторами загальною потужністю 6000 МВт є найбільшою в Європі.