Верховна Рада схвалила закон про житлово-комунальні послуги

11:01, 9 листопада 2017

Верховна Рада підтримала у повторному другому читанні нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги. За законопроект №1581-д проголосували 262 народні депутати, пише «Інтерфакс-Україна».

Перед голосуванням парламент розглянув кілька сотень поправок до закону, який знаходиться у ВРУ з лютого 2015 року.

Заступник голови уряду - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пояснив, що новий закон забезпечить населення якісними послугами ЖКГ за справедливою ціною. Він наголосив, що це перший крок, і треба буде ще попрацювати над додатковими інструментами, які дозволять посилити контроль постачальників послуг. «Але без цього кроку, на жаль, ми не зможемо перейти до можливості управління своєю власністю», - заявив Зубко.

Законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послуги управління, водопостачання, поводження з відходами, газу, електрики.

У законі передбачається, що споживачам у багатоквартирних будинках теплова енергія постачається згідно з договором про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії. Встановлюється, що тарифи на теплову енергію, що виробляється та поставляється з допомогою систем автономного опалення, формуються і встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, з урахуванням собівартості виробництва та постачання теплової енергії у таких системах, а також рентабельності суб'єкта господарювання, що провадить таку діяльність.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, запроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг. Встановлюється, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок повинні будуть укладати договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснювати оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.