Верховна Рада скасувала державне регулювання цін на цукор

Держава більше не зможе встановлювати мінімальну ціну на цукор, внаслідок чого він може подешевшати.

13:13, 4 вересня 2018

Верховна Рада України у вівторок, 4 вересня, прийняла в другому читанні закон «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру», основною метою якого є скасування державного регулювання цукрової галузі. Документ підтримали 263 народних депутати.

Цей документ скасовує норми закону «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», які визначали обмеження на постачання цукру для внутрішнього ринку і встановлювали мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк.

Представляючи законопроект, Заступник голови Комітету з питань аграрної політики Григорій Заболотний, якого процитувала агенція УНІАН, пояснив: «Встановлена мінімальна ціна до 1 вересня на реалізацію цукрових буряків була 11,2 гривні, а сьогодні реалізаційна ціна на ринку 10,5 гривні. Тобто виробники не можуть реалізовувати продукцію, оскільки є постанова Кабміну, яка забороняє продавати за нижчою ціною. Це нонсенс».

Як пояснили в Міністерстві аграрної політики, Сьогодні державне регулювання цукрової галузі не лише втратило свою актуальність, а й стало певною перепоною для розвитку. Тому прийняття «цукрового» законопроекту є важливим як для виробників цукру, так і для споживачів.

«Дерегуляція галузі сприятиме стабілізації цін на внутрішньому ринку, збільшенню кількості виробників цукру, а також сталому функціонуванню цукрової галузі в умовах вільної конкуренції», – прокоментувала прийняття закону заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Цей Законопроект був зареєстрований в парламенті 27 квітня 2016 року за підтримки профільного комітету, міністра і асоціації «Укрцукор», а 17 травня 2018 року депутати прийняли його в першому читанні, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

До слова, у Великій Британії ввели податок на цукор для боротьби з ожирінням.