Верховна Рада ухвалила закон про захист географічних брендів

Українське шампанське невдовзі стане ігристим вином

15:52, 20 вересня 2019

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про удосконалення правового захисту географічних зазначень (№ 1065). За документ проголосували 277 народних депутатів, інформує theБабель.

Проект закону узгоджує вимоги чинного законодавства про охорону прав на географічні зазначення з законами Євросоюзу.

Географічне зазначення, згідно з документом, — це найменування, що ідентифікує походження товару з певного географічного місця, репутацію, якість та інші характеристики, обумовлені локаціями видобування. При цьому хоча б один з етапів виробництва має бути на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищатимуться законом у системах національного та міжнародного права.

Право на державну реєстрацію географічного зазначення матимуть обʼєднання осіб, які у вказаному географічному місці виробляють товар та видобувають і переробляють сировину для товару.

Автор законопроекту Роксолана Підласа пояснила, що документ забезпечує збереження продукції з європейськими географічними назвами від підробок. Після підписання Угоди про асоціацію Україна взяла на себе відповідальність за це.

«Це означає, що ми погоджуємося, що шампанське можна виготовляти тільки з винограду, який росте у французькому регіоні Шампань. Ухвалення законопроєкту 1065 означає, що українські виробники більше не зможуть виробляти українське шампанське, а перейдуть на загальносвітову практику і будуть називати свої вина ігристими», — стверджувала депутатка під час розгляду законопроєкту в першому читанні. інформує LB.ua.

Міністерство аграрної політики і продовольства ухвалило пріоритети в реєстрації: першими українськими продуктами будуть вино (захищена назва — «Шабський», «Яплуг», «Закарпаття» та «Білгород-Дністровський»), мед («Карпатський мед»), сир («Гуцульська овеча бринза»), кавун («Херсонський кавун»), черешня («Мелітопольська черешня»). Закон набуває чинності з 1 січня 2020 року.

До слова, 12 грудня 2018 року Верховна Рада на законодавчому рівні дала визначення поняттю «віскі». Згідно з визначенням у законі, віскі – це алкогольний напій міцністю від 35 до 45 відсотків об’ємних одиниць з «характерним ароматом», виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених усередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту.