Верховна Рада України дала Азарову 100 днів

13:58, 15 квітня 2010

Верховна Ради України прийняла за основу проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік.

Відповідно до результатів соціально-економічного розвитку країни, наявних проблем та впливу очікуваних змін зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної ситуації на національну економіку у Державній програмі визначено термінові заходи Кабінету Міністрів України, цілі, пріоритети соціально-економічного розвитку та система основних заходів щодо реалізації державної політики у 2010 році.

Як повідомили ZAXID.NET в Інформаційному управлінні Верховної Ради України, Програмою, зокрема, передбачено, що "основними її завданнями стануть: оздоровлення державних фінансів та банківської системи, відновлення кредитування реального сектору економіки, проведення глибоких інституційних реформ, активізація інвестицій в модернізацію економіки, створення сприятливих умов для підприємництва, що разом дозволить не тільки вийти з кризи, а й відновити та закріпити тенденцію стійкого соціально-економічного розвитку України та підвищення добробуту громадян".

В Програмі зазначається, що за перші сто днів роботи уряду необхідно: вивести економіку із загрозливого фінансового стану (включаючи Пенсійний фонд) та кредитного колапсу, відновити інвестування економіки, а також співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. Водночас, уряд планує здійснити низку заходів, спрямованих на боротьбу з бідністю, що активізує споживчий попит широких верств населення. Нарощення інвестицій в модернізацію економіки та розширення внутрішнього ринку, зазначається у Програмі, стануть опорою для відновлення стійкого зростання економіки як в 2010 році, так і в майбутньому.

Згідно із документом, однією з головних завдань в роботі уряду в перші 100 днів є розробка реалістичного та збалансованого бюджету на 2010 рік. Це дозволить відмовитися від "ручного управління" державними фінансами, повернутися в режим плановості та прогнозованості, забезпечити в повному обсязі фінансовими ресурсами заплановані видатки та підвищити їх ефективність, збалансувати фінансові потоки та забезпечити стійкість бюджетної системи.

Завдання та заходи Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік Кабінет Міністрів розглядає як першочергові, термінові, антикризові. За 8 місяців, що залишилися до кінця року планується відновити дієву вертикаль державної влади, надати їй системності та результативності, провести упорядкування державних фінансів, забезпечити їх вплив на загальну макроекономічну стабілізацію, задіяти такі важелі економічного зростання як кредитування економіки, державне інвестування, особливо в критично важливі галузеві програми та проекти розвитку.

Відповідний законопроект зареєстровано за №6305.