Верховна Рада України провалила законопроект №5336-1 «Про Конституційний Суд України». За ухвалення закону в цілому виступили тільки 179 депутатів при 226 мінімально необхідних, а за відправлення на допрацювання - 223 народних депутатів.
Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій чотири рази ставив цей документ на голосування для направлення його в комітет на повторне друге читання, але депутатам так і не вистачило голосів для ухвалення цього рішення, інформує «Інтерфакс-Україна».
Документом пропонувалося передбачити нову організаційну структуру Конституційного суду України. Даний документ розширював повноваження Конституційного суду і давав йому право розглядати конституційні скарги, давати висновки щодо відповідності Конституції України питань, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою.
Зазначений закон також мав ввести конституційну скаргу, із якою до КСУ могла б звертатися будь-яка особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції України.
Згідно з перехідними положеннями, для надання експертної допомоги в уявленнях за конституційними скаргами в Конституційний суд тимчасово, до 1 січня 2020 року, мав бути створений інститут спеціального радника.
Закон передбачав зміну організаційної структури КС: в складі суду мали діяти Велика палата - всі 18 суддів, два сенати – по 9 суддів в кожному і 6 колегій – по 3 судді в кожній. Планувалося встановити, що Велика палата діє у складі всіх суддів КСУ і вирішує питання у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями.
Представив закон голова комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич.
«Основне, з чим ми погоджувались у вигляді правок - це були ті правки, які були направлені на підтвердження позиції Венеційської комісії. Цей законопроект після прийняття за основу був предметом розгляду Венеційської комісії, яка висунула цілу низку концептуальних зауважень і ті правки, які відображали основну фабулу тих застережень Венеційської комісії беззастережно нашим комітетом були враховані», – сказав Князевич, інформує телеканал «112 Україна».
Зрештою, після низки невдалих голосувань, спікер ВР Андрій Парубій оголосив про відхилення законопроекту і закрив вечірнє пленарне засідання Ради.
Зазначимо, що під час обговорення акту нардепи висловлювали претензії до змісту проекту закону після доопрацювання його в комітеті до другого читання. Серед основних претензій парламентарів - надмірно висока заробітна плата суддів КСУ (пропонувалося встановити її в розмірі 300 тис. грн на місяць), надання їм житла та автомобіля, закритий режим діяльності суду та ін.