Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 2423 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції».
За законопроект проголосували 240 народних депутатів, повідомляє «РБК-Україна».
«Документ передбачає, що дані усіх реєстрів рухомого і нерухомого майна стануть доступними для українських громадян, а чиновники не зможуть більше приховувати свої статки чи переписувати майно на родичів і підставних осіб», - зазначив міністр юстиції Павло Петренко перед засіданням парламенту.
Законопроект пропонує викласти в новій редакції статтю 28 закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», встановивши, що для фізичних та юридичних осіб інформація з державного реєстру прав надається не тільки за об'єктом нерухомого майна, як це передбачено в чинній редакції закону, а й за суб'єктом права. При цьому, у разі запиту по суб'єкту прав - інформація про об'єкти нерухомого майна надаватиметься з певними обмеженнями. Так, щоб уникнути розкриття персональної інформації про місце проживання особи, що часто збігається з адресою нерухомого майна у власності, а також з метою попередження протиправних посягань на власність особи, пропонується розкривати відомості про назву області, міста, району, на території яких розташований об'єкт нерухомого майна.
Як очікується, такий підхід дозволить, з одного боку, виконати цілі і завдання законопроекту, а з іншого - не нашкодити суб'єктам власності на нерухоме майно відкриттям інформації про їхні права на нерухоме майно.
Також законопроектом пропонується внести зміни до закону «Про державний земельний кадастр України», якими встановлюється, що відомості Державного земельного кадастру є відкритою інформацією.
Крім того, закон «Про дорожній рух» пропонується доповнити статтею 34-1, якою пропонується відрегулювати надання інформації про зареєстровані транспортні засоби з Єдиного державного реєстру.
Також пропонується доповнити закон «Про попередження корупції» змінами про місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації, а саме: назва області, району, населеного пункту, в яких знаходиться об'єкт.
Нагадаємо, 12 травня 2015 р. народні депутати підтримали цей законопроект в першому читанні. За відповідне рішення всього проголосували 243 нардепа при 226 мінімально необхідних.