Верховна Рада вилучила з законодавства термін «інвалід»

13:53, 19 грудня 2017

Верховна Рада замінила в законах термін «інвалід» на «людина з інвалідністю». За ухвалення відповідного законопроекту за основу і в цілому у вівторок, 19 грудня, проголосувало 232 депутати при мінімально необхідних 226.

Так, парламент замінив у 42 законах термін «інвалід» на термін «особа з інвалідністю» з метою приведення у відповідність Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї. Таким чином парламент привів чинне законодавство в частині соціального захисту осіб з інвалідністю у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї та запровадження європейських стандартів у цій сфері, повідомив «Укрінформ».

Також уточнено норми статті 22 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо умов вступу осіб з інвалідністю до вищих та професійно-технічних навчальних закладів та збережено норму стосовно виплати студентам з інвалідністю тільки академічної стипендії.

Рада також визначила, що положення про Фонд соціального захисту інвалідів затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної соціальної політики – Мінсоцполітики з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю. На даний час зазначене положення затверджується Кабінетом міністрів України.

Депутати також передбачили, що посвідчення, видані до набрання чинності цим законом, у яких застосовуються слова «інвалід», «дитина-інвалід», «інвалід з дитинства», «інвалід війни», а також пенсійні посвідчення, в яких зазначаються ці слова, є дійсними протягом строку, на який їх видано.

Нагадаємо, вилучення терміну «інвалід» та його заміна терміном «людина з інвалідністю» почалося у вересні 2016 року. Тоді Верховна Рада прийняла, а президент підписав закон «Про внесення зміни до Закону України «Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї».