Верховна Рада у вівторок, 29 березня, підтримали в першому читанні і в цілому законопроект, яким вносяться зміни у порядок визначення заробітку для обчислення пенсії. За законопроект №3203 проголосували 281 народний депутат.
Автор законопроекту Юрій Шухевич пояснив, що законопроектом пропонується повернути раніше діючу норму – що для обчислення пенсії за бажанням пенсіонера крім заробітної плати (доходу) за весь період страхового стажу враховувати також довідки про зарплату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв, повідомив «Голос України».
За словами Шухевича, без такої норми люди, які зараз не працюють, але працювали в період від 2000 року, отримують пенсію у два-три рази нижчу, аніж якби ця норма діяла.
Положення згадуваного законопроекту поширюються на осіб, яким призначені і перераховані пенсії в період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим законом.
Зазначимо, до 1 січня 2016 року при визначенні розміру пенсії враховувалася за бажанням пенсіонера заробітна плата за 60 календарних місяців страхового стажу до 1 липня 2000 року та в обов’язковому порядку – за весь період страхового стажу після цієї дати. Ці 60 календарних місяців зарплати враховувалися за умови підтвердження її первинними документами.
З 1 січня 2016 року для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) тільки за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року на основі відомостей, які містяться в системі персоніфікованого обліку органів Пенсійного фонду України.
Довідку про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року могли подавати тільки в одному випадку – якщо в особи страховий стаж після 1 липня 2000 року є меншої тривалості, аніж 60 місяців.