Депутати Верховної Ради 2 липня ухвалили у другому читанні та в цілому законопроект про Рахункову плату. За відповідне рішення проголосували 255 народних депутатів, повідомив УНН.
Раніше сьогодні Верховна Рада не змогла прийняти в цілому законопроект, тому його відправили на повторне друге читання.
У першому читанні Рада прийняла цей законопроект 5 березня. До другого читання до проекту надійшло близько 400 поправок.
Законопроект встановлює такі повноваження палати: здійснення фінансового аудиту та аудиту ефективності щодо надходжень до держбюджету податків, зборів, обов’язкових платежів та витрат держбюджету, надання кредитів з держбюджету та повернення таких кредитів, операцій щодо державних внутрішніх та зовнішніх запозичень, виконання кошторису доходів та витрат НБУ та інше.
Також палата, відповідно до закону, серед іншого, має аналізувати річний звіт про виконання держбюджету.
Передбачається, що палата за результатами здійснення заходів фінансового контролю подає Верховній Раді висновки щодо проекту закону про Держбюджет та щоквартально – висновки про стан виконання бюджету.
Закон встановлює, що Рахункова палата складається з 9 членів. Зазначається, що члени палати призначаються та звільняються у порядку, встановленому регламентом ВР, при цьому призначення на посади здійснюються на підставі конкурсу.
При цьому голова Рахункової палати призначається на посаду за подання голови ВР. Термін повноважень членів Рахункової палати становить 6 років, а голови палати та його заступника – 3 роки. При цьому одна і та ж особа може бути членом палати лише двічі.
У квітні Рада вносила зміни до діючого закону про Рахункову палату для отримання Україною кредитів від США на $500 млн і Японії на $300 млн.