Голова Верховної Ради Дмитро Разумков скликав позачергове пленарне засідання Верховної Ради України 30 квітня у зв'язку з вимогою 159 народних депутатів. Відповідне розпорядження оприлюднене на сайті ВРУ.
На позачерговому засіданні депутати планують розглянути 20 питань, серед яких – застосування спеціальної процедури, яка дозволить скоріше розглянути у другому читанні так званий «антиколомойський» законопроект №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.
Позачергове засідання відбудеться у сесійній залі о 13:30. Засідання транслюватимуть на телеканалі парламенту і в YouTube.
«Також з ініціативи голови Верховної Ради о 12:00 30 квітня пройде погоджувальна рада депутатських фракцій», – йдеться в повідомленні.
Порядку денного поки що на сайті парламенту не опубліковано, проте в розпорядженні йдеться, що розглядатимуть такі законопроекти:
- про ратифікацію договору між Україною та Аргентинською Республікою та видачу правопорушників;
- про ратифікацію договору між Україною та Аргентинською Республікою про передачу засуджених осіб;
- про ратифікацію договору між Україною та Аргентиною про взаємну правову допомогу в кримінальних справах;
- про ратифікацію Листа про внесення змін №3 до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком;
- про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших культур і Схеми сортової сертифікації насіння цукрового і кормового буряка Організації економічного співробітництва і розвитку;
- про ратифікацію договору між Україною і Казахстаном про екстрадицію;
- про ратифікацію договору між Україною і Казахстаном про взаємну правову допомогу в кримінальних справах;
- про приєднання України до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном;
- про приєднання України до Другого протоколу Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту;
- про внесення змін до ст. 225 Виборчого кодексу (про розмір грошової застави);
- проєкт постанови про звернення Верховної Ради до парламентаріїв інших держав і парламентських асамблей міжнародних організацій про засудження триваючої збройної агресії Росії проти України, незаконної анексії Криму та окупації ОРДЛО, політичних репресій проти громадян України та звільнення політв'язнів-громадян України;
- про внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення від податків доходів медпрацівників, які зайняті в боротьбі з коронавірусом;
- про заходи, спрямовані на погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії;
- проєкт постанови про звіт тимчасової слідчої комісії з питань розслідування пожеж на складах боєприпасів в Ічні, Калинівці, Балаклії, Сватовому, Кривому Розі з 2014-го по 2018 рік;
- про внесення змін до закону «Про Антимонопольний комітет» та інших законодавчих актів;
- проєкт постанови про внесення змін до постанови «Про створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюдненої в ЗМІ інформації про можливі корупційні дії службових осіб»;
- про пропозицію народних депутатів застосувати особливу процедуру розгляду в другому читанні так званого «антиколомойського» законопроєкту про гарантії неповернення банків колишнім власникам.
Що таке «антиколомойський» закон
Законопроект про банки є однією з двох умов (друга – ринок землі) Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною і надання нового траншу допомоги зокрема. Без допомоги МВФ в умовах світової економічної кризи Україна ризикує зазнати дефолту.
30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні закон про банки, який також називають «антиколомойським», бо його головна мета — унеможливити повернення «ПриватБанку» олігарху Ігорю Коломойському.
Одразу після цього, 28 нардепів внесли до парламенту понад 16 тис. поправок до законопроекту, понад 6 тис. з яких належать нардепу Антону Полякову.
Для порівняння, розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.
До цього на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроекти. Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.