Президент Володимир Зеленський 28 лютого скерував спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову листа з вимогою скликати позачергове засідання парламенту.
Згідно з інформацією Офісу президента, Зеленський просить включити до порядку денного декілька законопроектів та питання «щодо Кабінету міністрів України», а також заслухати звіт про діяльність правоохоронних органів. У Верховній Раді вже повідомили, що нардепи зберуться 4 березня о 16:00.
Детальнішої інформації ні прес-служба глави держави, ні парламент не повідомили. Натомість, як пише «РБК-Україна» з посиланням на власні джерела в партії «Слуга народу», позачергове засідання присвятять кадровим змінам, а більш детальну інформацію депутати мають дізнатися на засіданні фракції напередодні. Зі звітами ж виступлять НАБУ та Офіс генпрокурора.
Додамо, нещодавно низка ЗМІ з посиланнями на власні джерела у владі повідомила, що на посаду прем’єр-міністра збираються призначити бізнесмена та політика Сергія Тігіпка. Зокрема, за інформацією співрозмовника LB.ua, «це питання вирішене на 99%». Оскільки нинішній глава уряду Олексій Гончарук захищений імунітетом, він нібито має подати заяву про відставку за власним бажанням.
«Українська правда» у свою чергу стверджує, що Тігіпко – не єдиний кандидат на цю посаду, він просто «засвітився». Тим часом «РБК-Україна» 28 лютого з посиланням на поінформоване джерело пише, що «в останні дні активно обговорювалася» кандидатура Валерія Хорошковського – колишнього голови СБУ, міністра фінансів та першого віце-прем'єра за часів Віктора Януковича.
Проте, згідно з законом про люстрацію, ні Тігіпко, ні Хорошковський не можуть претендувати на крісло прем’єра. Тож, за словами співрозмовника «РБК-Україна», «розглядається варіант її знести, виконавши таким чином рішення Європейського суду з прав людини», який вважає, що цей закон порушує права люстрованих українських чиновників.
Крім того, на посаду віце-прем'єра нібито розглядають кандидатуру нинішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, міністра фінансів – екс-голову правління «Нафтогазу» і в минулому першого заступника міністра фінансів Вадима Копилова, міністра інфраструктури – нардепа Ігоря Палиці, а міністра енергетики – виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка.
Раніше Володимир Зеленський підтвердив, що зустрічався з Сергієм Тігіпком, проте зазначив, що «веде співбесіди» з багатьма людьми. У свою чергу Олексій Гончарук сказав, що не писав заяву на звільнення і не обговорював свою відставку з президентом, проте теж зустрічався з Тігіпком. За його словами, уряду потрібно підсилитися «радниками чи якимись посадами».
Майже те саме в ефірі «Радіо НВ» 28 лютого сказав і віце-спікер Руслан Стефанчук: ймовірно йдеться про точкові зміни, а не повну ротацію Кабміну, і підсилення, зокрема, соціального та економічного напрямків.
У свою чергу лідер «Слуги народу» в парламенті Давид Арахамія запевнив, що питання призначення Тігіпка прем’єр-міністром депутати не розглядатимуть.