Верховний суд поновив на посаді екс-керівника поліції Вінниччини Антона Шевцова, якого підозрювали у державній зраді, повідомило Бюро судової інформації з посиланням на постанову Касаційного адміністративного суду.
Колегія суддів у складі Надії Данилевич, Вікторії Мацедонської та Наталії Шевцової визнала протиправним наказ Національної поліції України (НПУ) від 14 березня 2016 року про звільнення з посади начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Антона Шевцова. Суд поновив колишнього керівника на посаді з 29 березня 2016 року.
Також Шевцов просив виплатити йому 61 923,80 грн за час вимушеного прогулу, але цю частину позову відправлено на новий розгляд в Окружний адміністративний суд Києва.
Колегія суддів зазначила, що поліцейські, які захотіли звільнитися зі служби за особистим проханням, попереджають прямого начальника органу внутрішніх справ про ухвалене ними рішення не пізніше, як за три місяці до дня звільнення, про що подають рапорт. У рапорті має бути зазначена причина звільнення та дата бажаного звільнення. Коли Шевцов подавав рапорт, то він у ньому не вказав про наявність поважних причин, які перешкоджають проходженню публічної служби, про бажану дату звільнення в рапорті не зазначив. Ці обставини відповідачами жодним чином не заперечувались.
Через це Верховний суд вважає, що Шевцова не могли звільнити з поліції до того, як сплине тримісячний строк. Звідси і скасування наказу. Постанова суду про поновлення Антона Шевцова на посаді вже набрала законної сили.
Шевцов звернувся до Окружного адміністративного суду Києва у липні 2016 року. У позові про поновлення на посаді відповідачами зазначив Національну поліцію України та ГУНП у Вінницькій області.
Він просив суд визнати протиправним та скасувати наказ, яким його було звільнено; поновити його на посаді начальника поліції області, стягнути з НПУ майже 62 тис. грн за час вимушеного прогулу.
Журналісти нагадали, що ОАСК відмовив Шевцову своїм рішенням від 10 жовтня 2018 року, Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив законність рішення першої інстанції. Однак Верховний суд скасував попередні судові рішення 9 лютого 2021 року.
На посаду начальника Управління нацполіції у Вінницькій області Шевцова призначили 28 січня 2016 року, однак пробув на ній менш як три тижні.
Активісти вимагали відставки та арешту Шевцова, оскільки знайшли свідчення того, що поліцейський у 2014 році взяв участь у «параді перемоги» в окупованому Севастополі, на якому також був присутній президент держави-окупанта Володимир Путін. Сам Шевцов не бачить нічого поганого в тому, що він був на параді в Криму одразу після анексії півострова Росією: «Мій дід воював у Червоній Армії… У нас немає морального права засуджувати наших предків, особливо в тій страшній війні», – заявляв він.
4 березня 2016 року керівництво Нацполіції повідомило про проведення службового розслідування щодо Шевцова.
14 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав голову Національної поліції Хатію Деканоїдзе звільнити начальника Вінницької обласної поліції. Того ж дня Деканоїдзе спершу відсторонила Шевцова, а потім задовольнила його рапорт про відставку з посади начальника управління поліції у Вінницькій області.
СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею 111 КК України (державна зрада), а 19 березня повідомила Антону Шевцову про підозру. Перед цим його затримали працівники СБУ – вже колишній поліцейський намагався втекти в Росію. Після повідомлення про підозру Вінницький міський суд так і не зміг обрати Шевцову запобіжний захід – не вклався у 72 години. Вже у травні 2016 року прокуратура Вінницької області закрила кримінальне провадження за відсутністю складу злочину.