У четвер, 12 жовтня, Верховний суд штату Вашингтон вирішив скасувати на території штату смертну кару. Про це повідомляє Washington Post.
У повідомленні уточняється, що до цього моменту на страту в'язнів у Вашингтоні був накладений тимчасовий мораторій. У в’язницях штату утримують вісьмох осіб, яких раніше засудили до смертної кари. Згідно з рішенням суду, вже винесені їм смертні вироки повинні замінити на довічне ув’язнення. Смертна кара поки що практикується у 30 штатах США, а також передбачена у федеральному законодавстві. Згідно з восьмою поправкою до конституції США, її застосування обмежене вбивствами з обтяжуючими обставинами, скоєними повнолітніми громадянами. За останні кілька років кількість винесених смертних вироків значно знизилася. Вашингтон став 20 штатом, на території якого не діє найвища міра покарання.
Нагадаємо, що 2 серпня Римо-католицька церква офіційно змінила своє вчення, щоб оголосити смертну кару неприпустимою за будь-яких обставин. До слова, страта скасована у усіх країнах Європи, зокрема, в Україні. Натомість у Білорусі вона бережена законодавчо і часто використовується на виконання судових вироків. У РФ смертна кара є в законодавстві, але не використовується майже 20 років. Згідно з даними правозахисників Amnesty International, у 2017 році 53 країни засудили в’язнів до найвищої форми покарання — страти. Утім правозахисники стверджували, що кількість смертних кар у світі зменшилася. Повідомлялося, що 84% усіх страт в 2017 році відбулись на Близькому Сході, зокрема в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані. Також страту, як форму покарання відновили Бахрейн, Йорданія, Кувейт та Об'єднані Арабські Емірати.