Верховний суд відмовився розглядати позов телеканалу ZIK до Зеленського

Суд дав телеканалу десять днів на виправлення недоліків, допущених під час подання позову

18:08, 15 лютого 2021

Верховний суд залишив без руху позовну заяву ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації» (телеканал ZIK) до президента України Володимира Зеленського, в якій телеканал оскаржує накладені на нього санкції. ZIK подав позов ще 12 лютого, а 15 лютого Верховний суд ухвалив залишити заяву без руху і вказав телеканалу на низку недоліків, допущених під час її подання.

«Рішення [залишити позовну заяву телеканалу ZIK без руху] мотивоване тим, що кошти, перераховані позивачем на сплату судового збору, не надійшли на відповідний казначейський рахунок, а тому йому необхідно надати докази, що підтверджують зарахування коштів про сплату судового збору за подання позовної заяви», – сказано в повідомленні Верховного суду.

Крім цього, телеканал ZIK не надав суду відповідних доказів, які б підтверджували необхідність та доцільність залучення Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Верховної Ради України до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Ці недоліки мовник має виправити впродовж десяти днів.

Як повідомляв ZAXID.NET, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо телеканалів з орбіти кума президента Росії Володимира Путіна, народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука. Однак фактично ці телеканали належать соратнику Медведчука, львів’янину Тарасові Козаку, який також є нардепом від ОПЗЖ.

В Офісі президента України пояснили, що санкції проти нардепа ОПЗЖ Тараса Козака і трьох каналів, підконтрольних Віктору Медведчуку, не є посяганням на свободу слова, а виключно боротьбою з чужорідною пропагандою.

Підставою для санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та пов'язаних з ним юридичних осіб стало розслідування СБУ, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.

Всі українські провайдери вже вимкнули підсанкційні телеканали. Таким чином, вони мовлять лише в інтернеті.

Більше про життя і бізнес Тараса Козака, власника вимкнених телеканалів, читайте у нашій статті.